Augstskolas Vides virziena pārstāvji ciemos pie Cēsu Pastariņa sākumskolas zaļajiem aktīvistiem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Augstskolas Vides virziena pārstāvji ciemos pie Cēsu Pastariņa sākumskolas zaļajiem aktīvistiem

Ziņa pievienota - 21.11.2012
eco-schools.JPG

Novembra vidū ViASA Vides virziena pārstāvji devās ciemos pie Cēsu Pastariņa sākumskolas audzēkņiem, lai dalītos pieredzē, kas saistīti ar iesaistīšanos Ekoskolu programmā. Neformālā gaisotnē augstskolas studentes Ilze Sauša un Ilze Ozola iepazīstināja bērnus no skolēnu pašpārvaldes ar tiem zaļajiem darbiem, ko iespējams darīt visiem – gan studentiem, gan skolēniem, lai nodrošinātu videi draudzīgu resursu izmantošanu un tās ilgtspējas uzlabošanu.

Tikšanās mērķis bija dalīties pieredzē par Ekoskolu un Ekoaugstskolu Pasaules Rīcības dienā (7.novembrī) notikušajiem pasākumiem, apmainīties ar idejām un iedvesmoties turpmākai rīcībai. Cēsu Pastariņa sākumskolas skolēnu pašpārvaldes prezidente Adele, kura šobrīd mācās 6.klasē, stāsta, ka skolēni labprāt piedalās dažādos ar vides jautājumiem saistītos konkursos un pasākumos. Kā liels sasniegums tiek pieminēta pagājušajā mācību gadā notikusī zīļu vākšanas akcija, kuras laikā skolēni kopā ar saviem skolotājiem salasījuši vairāk nekā 1,5 tonnu zīļu, kuras vēlāk nogādātas Līgatnes Dabas parka dzīvniekiem. Arī šogad skola piedalās dažādos ZAAO piedāvātajos konkursos – zaļās pastkartes veidošana, makulatūras un bateriju vākšana.

Skolotāja Iveta, kura skolā ir „zaļo lietu bīdītāja” norāda, ka skolēniem dažkārt iet grūti ar atkritumu šķirošana, jo gadoties, ka „konfekšu papīri tik un tā tiek nobāzti tur, kur nevajag”. Lai veicinātu pareizu atkritumu šķirošanu skolā, katrā klasē ir nozīmēts viens atbildīgais, kurš dienas beigās pārbauda papīra urnu saturu. Liels palīgs esot vecāki, kuri aktīvi iesaistoties ekoskolā rīkotajās aktivitātēs.

Līdzīgi kā Vidzemes Augstskolā arī Cēsu Pastariņa sākumskolā šī mācību gada ekoskolu programmā apgūstamā tēma ir „Atkritumi”. Vidzemes Augstskolas studentes rādīja skolēniem darbus un fotogrāfijas no augstskolā notikušās izstādes par godu Pasaules Rīcības dienai, kad Vides virziena jaunieši no otrreiz izmantojamiem materiāliem veidoja ikdienā praktiski pielietojamas lietas – svečturus no skārdenēm, rakstāmpiederumu turētājus no tualetes papīra rullīšiem, tamborētu ābolu grozu no polietilēna maisiņiem un galdiņu no vecām avīzēm.

Ekoskolu programma ir viens no vispārzināmākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas ietvaros notiek gan vides pārvaldes sistēmas izveidošana izglītības iestādē, gan izpratnes veicināšana jautājumos, kas saistīti ar vidi. Programmas mērķis ir veicināt skolēnu un studentu vidū aktīvu attieksmi un pieņemt lēmumus par vides uzlabošanu gan izglītības iestādē, gan mājās.

Sagatavoja:
Ilze Ozola,
Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības
Vides virziena dalībniece	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016