Attīstoties arvien jaunākām un sarežģītākām tehnoloģijām, pieaug nepieciešamība pēc mehatronikas speciālistiem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Improvizācijas vakars Tautas Harmonijas Centrā
     Sagaidot pavasari, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris „ViAGars” organizē improvizācijas vakaru, lai...
27.03.2017
Notikusi pirmā jaunā sasaukuma Senāta sēde
Vidzemes Augstskolā 22. februārī notika Satversmes sapulces Senāta vēlēšanas, savukārt šo trešdien, 22. martā, notika...
24.03.2017
„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvada pirmo LBL2 izslēgšanas spēli
„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” trešdien, 22.martā, aizvadīja pirmo, LBL2 astotdaļfināla izslēgšanas spēli....
24.03.2017
Piedzīvojumu erudīcijas spēle VISTĒRIJA atgriežas ar jauniem pārsteigumiem
     Vidzemes Augstskolā sestdien, 22.aprīlī, norisināsies piedzīvojumu erudīcijas spēle “Vistērija” – veids, kā...
24.03.2017

Attīstoties arvien jaunākām un sarežģītākām tehnoloģijām, pieaug nepieciešamība pēc mehatronikas speciālistiem

Ziņa pievienota - 04.08.2016

Mūsdienās būtu grūti atrast tehnikas nozari, kurā nedarbotos mehānismi un mehāniskas sistēmas ar vienlaicīgu elektronikas un datortehnikas pielietojumu. Šādas sistēmas uzskatāmas par mehatroniskām sistēmām, un mācību par tām sauc par mehatroniku. Attīstoties tehnoloģijām, pieaug mehatronikas nozīmīgums un šīs jomas speciālisti kļūst arvien neaizstājamāki un pieprasītāki.

Mehānika, elektronika un dators — šādu aparatūru kopums atbilst tam, ko patlaban apzīmē ar vārdu mehatronika. Jau vairākus gadus Vidzemes Augstskolā sekmīgi darbojas studiju programma “Mehatronika”. Studējot mehatroniku Vidzemes Augstskolā, jaunie speciālisti iegūst pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un apgūs profesijas standartā noteiktos pienākumus:

  • mehatronisko sistēmu projektēšanu, uzstādīšanu, ieviešanu un ekspluatāciju;
  • mehatronisko iekārtu parametru mērīšanu, iestatīšanu un regulēšanu;
  • efektīvas ekspluatācijas nodrošināšanu.

Arī prakses ir neatņemama profesionālās augstākās izglītības sastāvdaļa. Prakses mērķis ir nostiprināt iegūtās teorētiskās zināšanas un apgūt noteiktas prasmes un iemaņas. Vidzemes Augstskolas studenti praktizējas tādos uzņēmumos, kā: VALPRO, Valmieras Piens, Valmieras Mēbeles, Valmiermuižas alus, Valmieras stikla šķiedra un citos reģiona, Latvijas un ārzemju uzņēmumos.

Kā atzīst inženierzinātņu studiju virziena direktore: “Studiju programmas absolventi ir pieprasīts darbaspēks gan Latvijas uzņēmumos, gan ārzemēs. Uzcītīgi mācoties pēc studiju programmas apgūšanas speciālists spēj nodrošināt ne tikai mehatronisko sistēmu efektīvu ekspluatāciju un iekārtu parametru mērīšanu, iestatīšanu un regulēšanu, bet arī projektēšanu un uzstādīšanu.” Pēc pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploma iegūšanas ir iespējams turpināt studijas bakalaura studiju programmās vai strādāt par mehatronisko sistēmu speciālistu metālapstrādes, mašīnu un aparātu būves, kokapstrādes, enerģētikas, pārtikas rūpniecības u.c. uzņēmumos, kā arī par elektriķi. Tāpat absolventiem iespējams veidot karjeru uzņēmumos, kuri izstrādā mehatroniskās sistēmas vai ievieš jaunus, uz mehatronikas pielietošanu balstītus tehnoloģiskos procesus.

Studiju programmas “Mehatronika” absolvents Mikus, SIA “Schneider Electric Latvija” testa inženieris, par studijām: “Vidzemes Augstskola man ļāva izbaudīt studentu dzīvi. Man patika tas, ka augstskola ir maza, līdz ar to veidojas kontakts ar pasniedzējiem un saturīgas diskusijas, jo šis ir lauks, kurā svarīgi saprast visu līdz niansei.” Ja esi radošs, inovatīvs un Tevi interesē darbs ar dažādām mūsdienīgām tehnoloģijām, tad studiju programma “Mehatronika” ir domāta tieši Tev. Studijas ir iespējams apvienot ar darbu, jo nodarbības plānotas vakaros.

Piesakies studijām Vidzemes Augstskolā no 1. līdz 19. augustam! Pieteikšanās uz atlikušajām valsts budžeta finansētajām un pašfinansētajām studiju vietām notiks klātienē Valmierā, Cēsu ielā 4. Gaidīsim Tevi darba dienās no plkst. 10:00 līdz 14:00. Vairāk par studiju programmu “Mehatronika” uzzini: http://www.va.lv/lv/lapa/mehatronika

​​​​​​​	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2017