ASV vēstnieks Valmierā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ASV vēstnieks Valmierā

Ziņa pievienota - 11.01.2013

Vakar darba vizītē Valmierā bija ieradies ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala. Rīta pusē augsto ciemiņu Valmieras pašvaldībā uzņēma domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un izpilddirektors Jānis Baiks. Pēc tam diplomāts ieturēja pusdienas restorānā Rātes vārti kopā ar Fulbraita stipendiātiem — amerikāņu skolotāju Valmierā Deividu Olsonu un Vidzemes Augstskolas lektori Lieni Ločmeli, olimpisko čempionu Māri Štrombergu un vairākiem mūspuses nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Pēcāk Pekala apmeklēja alus darītavu Valmiermuižas alus, bet savu vizīti noslēdza, iepazīstoties ar mūsu lielāko uzņēmumu — AS «Valmieras stikla šķiedra».

— Galvenais mērķis manai vizītei Valmierā bija iepazīties ar pilsētas vadītājiem, aktīvistiem, nevalstisko organizāciju cilvēkiem un pāris lielajiem uzņēmumiem. Šī bija iepazīšanās vizīte. Tālākos plānos mums ir padomā stiprināt abpusējās saites, darot visi, kas mūsu spēkos, lai uzlabotu tirdzniecības un ekonomiskās attiecības, — atzina vēstnieks.

Sarunā ar pašvaldības vadību vēstnieks interesējās par iespējām Valmierā izveidot speciālo ekonomisko zonu uzņēmējdarbībai. Viņš uzsvēra, ka Valmierā ir laba vide uzņēmējdarbībai, jo te ir visi priekšnosacījumi tās attīstībai, minot, ka galvenie sadarbības virzieni varētu būt informācijas tehnoloģijas, enerģētika, transporta un loģistikas joma, un īpaši atzīmējot Valmieras teicamo ģeogrāfisko novietojumu.

Tika diskutēts arī par izglītības iespējām un sporta infrastruktūru, īpašu uzmanību pievēršot Vidzemes Olimpiskā centra attīstības iecerēm — jaunas BMX riteņbraukšanas trases izveidei, peldbaseina, vieglatlētikas manēžas un stadiona izbūvei, kā arī pieredzei sporta tūrisma jomā, piesaistot starptautiskas dažādu sporta veidu komandas.

— Mēs esam ļoti priecīgi un pagodināti par ASV vēstnieka vizīti Valmierā, tā viņam ir pirmā Vidzemē. Centāmies viņam parādīt, cik lielu darbu esam paveikuši ne tikai Valmierai, bet arī Vidzemei. Uzsvērām arī to, ka esam gatavi attīstīties un ne tikai uz Valmieras rēķina, bet piesaistot darbaspēku no visas Vidzemes. Strādāsim, lai šeit parādītos arī kāds uzņēmējs no ASV, — teica Valmieras pašvaldības vadītājs Inesis Boķis.

Vēstniekam, kas jaunajā amatā stājās pērn augustā, Latvija nav sveša. Pirms tam viņš trīs gadus, no 2002. līdz 2005. gadam, bija dzīvojis Igaunijā, pēc tam, divus gadus strādājot ASV ārlietu departamentā, daudz laika pavadījis Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, tās labi iepazīstot. Tostarp viņa tēva ģimene nāk no Polijas, bet mātes — no Lietuvas.

— Šo reģionu pazīstu ļoti labi. Tāpēc esmu pateicīgs savai valstij, ka tā man devusi privilēģiju dzīvot un strādāt Latvijā. Mūsu ģimenei šeit ļoti patīk, it īpaši priecē daba — dienas kā šī, kad snieg tik burvīgi, — sarunā atzina Pekala, kurš bez savas dzimtās angļu valodas labi pārzina arī franču, igauņu, poļu un krievu. Uz jautājumu, kā sokas ar latviešu valodas apguvi, viņš latviski atbildēja: — Es mācos latviešu valodu katru dienu, bet ir grūti. Es cenšos, šī ir skaista valoda, ļoti interesanta.

Nākamā vizīte vēstniekam plānota Gulbenē. Viņš pats smejoties piebilda: — Šajā laikā Latviju apceļoju diezgan intensīvi, bet, ja tā snigs, mani turpmākie plāni varētu tikt apdraudēti.— Iespējams, Valmierā vēstnieku atkal redzēsim augustā pilsētas 730 gadu jubilejas svinībās, uz kurām viņu ielūdza pašvaldības vadītājs.

Autors: Jānis Līgats
Datums: 11.01.2013
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016