Asins donoru diena Vidzemes Augstskolā 4. decembrī | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Asins donoru diena Vidzemes Augstskolā 4. decembrī

Ziņa pievienota - 29.11.2013

Nākamnedēļ Valsts asinsdonoru centrs rīkos izbraukumu uz Vidzemes Augstskolu! Donoru diena norisināsies 04.12.2013. datumā no plkst. 11.00-14.00, Valmierā, Cēsu ielā 4.
 
Valsts asinsdonoru centra (VADC) medicīnas darbinieki aicina donorus ziedot asinis, jo ārstniecības iestāžu pieprasījums pēc asins komponentiem ir salīdzinoši liels. Lai apmierinātu slimnīcu vajadzības, ir nepieciešama donoru atsaucība.
 
VADC lūdz donoriem pirms asins ziedošanas pievērst uzmanību saviem ēšanas paradumiem, kas ir ļoti svarīgi, lai asinis nebūtu hilozas (treknas) un varētu tikt izmantotas smagi slimu pacientu ārstēšanai. Vismaz iepriekšējā dienā un dienā, kad ziedo asinis ir jāēd bez pārmērībām. Nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus produktus! No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trīs stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdeni, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus. Ēdot veselīgi, asinīs ievērojami mazinās hilozes varbūtība, kas sekmē arī paša donora veselības stāvokļa uzlabošanos.
 
Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 – 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.
 
Klajā nācis ir inovatīvs risinājums – aplikācija (iOS un Android operētājsistēmām), kuru varēs izmantot, lai reģistrētos rindā un zinātu savu kārtas numuru, tādējādi nebūtu jāstāv fiziskā rindā. Tie donori, kuri neizmantos aplikāciju, varēs piereģistrēties uz vietas. Aplikāciju lejupielādēt var no QR koda, kas ir redzams attēlā un būs pieejams arī asins ziedošanas vietā uz plakāta (telefonā nepieciešams QR kodu lasītājs). Tāpat Qminder var atrast mobilo ierīču aplikāciju veikalos App Store un Google Play.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Papildu informācija:
Rihards Veršiņins
Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel: +371 2866 3415
rihards.versinins(at)vadc.gov.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016