Ārvalstu studenti gandarīti par Baltijas starptautiskajā vasaras skolā gūtajām zināšanām | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Ārvalstu studenti gandarīti par Baltijas starptautiskajā vasaras skolā gūtajām zināšanām

Ziņa pievienota - 14.08.2012
BISS bilde_foto_Dita Dzene.JPG

Valmierā noslēgusies Vidzemes Augstskolas organizētā 14. Baltijas Starptautiskā vasaras skola. Divu nedēļu garumā norisinājās divas programmas „Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija” un „Izzini un piedzīvo Baltijas valstis: dabas, kultūras un spa tūrisms”. Projektā piedalījās 40 studenti no 13 dažādām pasaules valstīm.
Šo divu nedēļu laikā dalībnieki apmeklēja lekcijas, kurās docētāji galvenokārt uzsvēra vides apzināšanos, tās aizsardzību un ilgtspējīgu vides attīstību, kā arī devās mācību ekskursijās uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, Gaujas Nacionālo parku un Ķemeru Nacionālo dabas parku. Kā norāda Dr. Timotijs Noulzs (Timothy Knowles) no Lielbritānijas:” Šīs vasaras skolas studentiem mēs, docētāji, devām dažādas idejas, lūkojoties no dažādām perspektīvām un atklājot daudzveidīgu skatījumu uz apkārtējo vidi. Latvija un Valmiera ir ļoti skaista vieta Baltijas starptautiskajai vasaras skolai, kur var satikt interesantus cilvēkus, - no daudzām valstīm un, neatkarīgi no vecuma starpības, mums ir iespēja iemācīties kaut ko jaunu no katra cilvēka.”

Projekta noslēgumā dalībniekiem bija jāizveido plakāts par godu Moricsalas dabas rezervāta 100. gadadienai, sūtot sveicienu no viņu valsts vecākā nacionālā dabas parka. Plakātos tika uzsvērta dzīvnieku, augu, putnu daudzveidība, dabas nozīme mūsu dzīvē, kā arī dažādi novēlējumi mūsu dabas rezervātam.

Arī latviešu ģimenes no Valmieras un tās apkārtnes piedalījās vasaras skolas notikumos, palīdzot organizēt ģimeņu vakaru, kurā ārzemju studentiem bija iespēja pavadīt vienu vakaru kopā ar kādu latviešu ģimeni. Šī vakara ietvaros studenti varēja iepazīt Latviju un tās kultūru, gatavojot tradicionālās vakariņas, dodoties pirtī, izbraukumos ar riteņiem un daloties savās pieredzēs un viedokļos arī par savas valsts kultūru.

Renē van der Veide (Renee van der Weijde) no Nīderlandes par vasaras skolu stāsta:” Es domāju, ka šī programma ir lieliska, lai iemācītos daudz par vides draudzīgumu īsā laikā. Docētāji un studenti no Latvijas bija jauki, atsaucīgi un lika man justies gaidītai. Viss bija ļoti labi organizēts, kaut arī dažkārt lekcijas likās par ilgu, toties aktivitātes, kas sagaidīja pēc tām, kā filmu vakars, dziesmu un deju pasākums, ģimeņu vakars un karaoke lika man aizmirst par nogurumu. Es izbaudīju šīs divas nedēļas Latvijā un nekad neaizmirsīšu šo lielisko pieredzi!”

Savukārt Terēzai Edelbroihai (Theresa Edelbroich) no Vācijas visvairāk patika mācību ekskursijas, no kurām ieguva izpratni par to, cik liela nozīme dabas parkos ir dzīvniekiem, lai ekosistēma būtu balansā un ka pastāv iespēja savienot dabas aizsardzību ar tūrismu.

Kopš 1999.gada Baltijas Starptautiskā vasaras skola ir tradicionāla vasaras programma, kas katru gadu norisinās Vidzemes Augstskolā. Tā tiek organizēta ar Eiropas Komisijas Mūžizglītības programmas un Valmieras pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu

Papildu informācija:
Vineta Pūce
Erasmus IP „Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija.” vadītāja
Vidzemes Augstskola
E-pasts: vineta.puce@va.lv
Tālrunis: +371 26182255

Dita Dzene
Baltijas Starptautiskās vasaras skolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis:+37126150223
E-pasts:dita.dzene@va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016