Ar pētnieciskajiem darbiem iegūst budžeta vietas studijām Vidzemes Augstskolā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Ar pētnieciskajiem darbiem iegūst budžeta vietas studijām Vidzemes Augstskolā

Ziņa pievienota - 23.04.2012
jauns_celsh.jpg

Sestdien, 21. aprīlī noslēdzās Vidzemes Augstskolas (ViA) pētniecisko darbu konkurss. Par izciliem darba rezultātiem divi vidusskolēni ieguva iespēju uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā par valsts budžeta līdzekļiem.

Ar uzvaru Komunikācijas sekcijā un budžeta studiju vietu tika sveikta Ilze Biļecka no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klases ar darbu „Informācija par Lāčplēša dienu - nozīmīgs interneta resursu kvalitātes kritērijs” (skolotāja Lita Vēvere). Uzvara Politoloģijas sekcijā un iespēja studēt par valsts budžeta līdzekļiem - Eduardam Plankājim, pētnieciskais darbs - „Dzelzs laikmeta vairogu atradumi Latvijas teritorijā un to rekonstrukcijas” no Saulkrastu vidusskolas 12. klases (skolotājs Ģirts Blekte).

Labi rezultāti konkursā arī Signijai Zanderei no Valmieras profesionālās vidusskolas 12. klases (2. vieta Uzņēmējdarbības un ekonomikas sekcijā, skolotāja Agita Šamšale), Diānai Remesei no Limbažu 3. vidusskolas 12. klases (3. vieta Uzņēmējdarbības un ekonomikas sekcijā, skolotāja Laimrota Surska), Alisei Smiltānei no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases ( 2. vieta Politoloģijas sekcijā, skolotāja Lita Vēvere). Šiem skolēniem piešķirtas atlaides studijām ViA: 2. vietām - 10%, 3. vietai - 5%.

Šogad pētniecisko darbu konkursam pieteicās 30 vidusskolēni no Vidzemes, Latgales un Zemgales skolām. Visvairāk vidusskolēnu pētnieciskie darbi pieteikti Politoloģijas sekcijā.

Skolēnu pētniecisko darbu vērtēšana notika četrās sekcijās - Politoloģijas, Komunikācijas, Valodas, Uzņēmējdarbības. Vērtēšanas komisija darbus vērtēja pēc definētiem pētnieciska darba kritērijiem - temata aktualitāte, skaidri formulēta pētījuma problēma, darba struktūra, pētījuma problēmas analīzei izvēlēto avotu piemērotība, temata pārzināšana un atsauces uz izmantoto literatūru, rezultātu analīze un interpretācija, darba noformējums, darba valoda.

Pētniecisko darbu konkursu ViA rīkoja jau astoto gadu, lai veicinātu vidusskolēnu iemaņas pētniecisko darbu izstrādē un attīstītu vidusskolu skolotāju iemaņas akadēmiskiem standartiem atbilstošu pētniecisko darbu vadīšanā, kā arī, lai iepazīstinātu vidējo izglītības iestāžu audzēkņus ar augstskolas vidi.

Zane Leimane
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.tālr. 26182244
e-pasts: zane.leimane@va.lv
www.va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016