Ar LMT atbalstu Valmierā tiks īstenoti pieci projekti | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Ar LMT atbalstu Valmierā tiks īstenoti pieci projekti

Ziņa pievienota - 31.05.2013

Trešdien, 29.maijā, konkursa LMT Valmierai svinīgajā noslēguma ceremonijā Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks un LMT viceprezidents Alfs Janevics apbalvoja piecus uzvarējušo projektu autorus – Ingu Čerņavsku, biedrību “Pārgaujas pusē”, Viju Daukšti, Sandru Vilni un Ingu Apsīti. Par visiem projektiem kopumā valmierieši bija nodevuši 771 balsi. Konkursa LMT Valmierai uzvarētājiem visu projektu realizācijai piešķirts finansējums vairāk nekā 10 000 latu apmērā, informē konkursa rīkotāji.

Ar LMT atbalstu Valmierā tiks īstenoti pieci projekti

“Valmierā būs jauns bērnu rotaļu laukums, smilšu volejbola laukums, jauns sporta inventārs invalīdu sporta klubam, labiekārtots mazā "mini pitch" futbola laukums un notiks vasaras vidusskola jauniešiem - tā ir lēmuši Valmieras iedzīvotāji, balsojot par projektu konkursa LMT Valmierai žūrijas izvirzītajiem astoņiem projektiem,” uzsver LMT viceprezidents Alfs Janevics.

„Ir gandarījums, ka LMT jau otro gadu rīko projektu konkursu „LMT Valmierai”, tādējādi sniedzot vēl vienu iespēju visiem valmieriešiem aktīvi iesaistīties savas pilsētas veidošanā. Izvērtējot iesniegtos projektus, priekšroka tika dota jauniem, iepriekš nerealizētiem projektiem, kas sniegtu ilgtermiņa labumu pilsētai un tās iedzīvotājiem, popularizētu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī uzlabotu apkārtējo pilsētvidi. Prieks, ka realizējot projektus, tiks sakopts laukums pie Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, ierīkots jauns rotaļu laukums bērnudārzā „Krācītes”, kā arī būs iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iesaistīties sporta aktivitātēs”, atzīmēja Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks.

Konkursa LMT Valmierai uzvarētāju noteikšana norisinājās divās kārtās, sākumā konkursa žūrijai izvirzot astoņus finālistus un otrajā posmā valmieriešiem no 20. līdz 24.maijam balsojot par kādu no saviem favorītiem. Balsot varēja, aizpildot papīra anketu vai elektroniski pašvaldības mājās lapā www.valmiera.lv, un tikai LMT klienti balsoja portālā m.lmt.lv un ar SMS.

Jau otro gadu Latvijas Mobilais Telefons sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē projektu konkursu LMT Latvijai pilsētu iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām, kuri vēlas ar idejām un projektiem piedalīties savas pašvaldības attīstībā. Šogad konkursā LMT Latvijai piedalās astoņas pilsētas – Liepāja, Daugavpils, Valmiera, Ventspils, Jelgava, Jēkabpils, Kuldīga un Rēzekne. Konkursa mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas pilsētās un atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas pilsētu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīves veida popularizēšanu.

LMT Valmierai uzvarējušie pieci projekti

1. Roku rokā – pa pagalmu kopā!, Inga Čerņavska

Piešķirtais finansējums – 2983.41 LVL. Iedzīvotāju kopējais balsojums – 180 balsis (anketās – 102 balsis, valmiera.lv – 38 balsis, m.lmt.lv un SMS – 40).

Vai Tu vēl atceries savu pirmo smilšu kūku? Kāds prieks bija nošļūkt pa slidkalniņu? Kāds prieks bija satikt draugus pagalmā! Arī mēs vēlamies redzēt prieku bēru acīs par paveikto un sasniegto, tādēļ vēlamies radīt bērniem draudzīgu un drošu vidi, labiekārtojot rotaļu laukumu ar 5 interesantām iekārtām un rotaļu elementiem.

2. Smilšu volejbols Pārgaujā, biedrība “Pārgaujas pusē”

Piešķirtais finansējums – 2621.00 LVL. Iedzīvotāju kopējais balsojums – 155 balsis (papīra anketas – 6 balsis, valmiera.lv – 118 balsis, m.lmt.lv un SMS – 31).

Biedrībā “Pārgaujas pusē” apvienojušies vecāki, skolotāji, absolventi un citi ieinteresēti cilvēki, lai sekmētu dzīves kvalitātes uzlabošanos vidē, kur mācās vai dzīvo Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēni, tostarp arī topošie un bijušie, lielākoties Pārgaujā. Šoreiz biedrības uzdevums ir līdz šim neizmantojama asfaltēta laukuma vietā izveidot pludmales volejbola laukumu sportiskām aktivitātēm, sakopt apkārtni un uzstādīt 16 metru papildus žogu, lai nodrošinātu necaurstaigājamību, tīrību un netraucētu spēli. Projekts sāksies ar vecā asfalta demontāžu, utilizēšanu un liekās grunts noņemšanu. Tiks nomontētas vecās metāla konstrukcijas, vēl lietojamās pārkrāsotas, iebetonēti volejbola tīkla statīvi, ieklāts biotekstils un smiltis. Visbeidzot notiek teritorijas sakopšana un žoga montāža. Darbus organizē un veic iepriekš nosauktie biedrības biedri un atbalstītāji.

3. Piecas dienas pirmsstudiju laboratorijā, Vidzemes Augstskola

Piešķirtais finansējums – 519.73 LVL. Iedzīvotāju kopējais balsojums – 107 balsis (papīra anketas – 0 balsis, valmiera.lv – 83 balsis, m.lmt.lv un SMS – 24).

Vidzemes Augstskola 25.-29.jūnijā rīko vasaras vidusskolu jauniešiem “5 dienas pirmsstudiju laboratorijā”. Tā būs iespēja saturīgi atpūsties, konsultēties karjeras virziena izvēlē. Pasākumi notiks telpās un brīvā dabā. Jaunieši apgūs vizuālās komunikācijas aizkulises, skaņas apstrādi, personīgo zināšanu pārvaldību, izzinās 3D virtuālo realitāti, piedalīsies dabas un sevis pārbaudes aktivitātē ar izziņas elementiem un navigācijas ierīču izmantošanu. Tā būs iespēja veidot prasmi sadarboties dažādu izglītības iestāžu skolēniem, strādājot komandā, domājot un darbojoties radoši. Vidzemes Augstskolas mācībspēki mācīs arī izzināt dabu, rūpēties par vides un savu veselību. Skolas pēdējā dienā fizisko izturību, apķērību un prasmi sadarboties pārbaudīs Zemessardzes 22.kājnieku bataljona vīri.

4. Pulkā nāc un sportot sāc!, Sandra Vilne

Piešķirtais finansējums – 1000.00 LVL. Iedzīvotāju kopējais balsojums – 83 balsis (anketās – 54 balsis, valmiera.lv – 29 balsis, m.lmt.lv un SMS – 0).

Valmieras rajona invalīdu sporta klubs “StarsS” dibināts 2001.gada 31.janvārī. Kluba mērķis ir radīt apstākļus cilvēkiem ar invaliditāti nodarboties ar sportam pielāgotām aktivitātēm, vadoties pēc katra vēlmēm un spējām, lai sports kļūtu par viņa veselības nostiprināšanas līdzekli un dzīves sastāvdaļu. Ar projekta palīdzību esam plānojuši iegādāties dažādu sporta inventāru, kas radītu iespēju pilnveidot sporta aktivitātes. Projekta īstenošana būtu viens no veidiem, kā bērnus un jauniešus iesaistīt un ieinteresēt nodarboties ar sportu, dodot iespēju ikvienam lietderīgi un veselīgi pavadīt brīvo laiku.

5. Mini pitch laukums Valmierā, Inga Apsīte

Piešķirtais finansējums – 2994.00 LVL. Iedzīvotāju kopējais balsojums – 80 balsis (anketas – 1 balss, valmiera.lv – 66 balsis, m.lmt.lv un SMS – 13).

Esošā laukuma labiekārtošana – Mini pitch laukuma izveide Valmieras Futbola kluba bāzē. Daudzfunkcionālais Mini pitch laukums spēs dažādot ikdienas treniņus Valmieras Futbola kluba audzēkņiem, kas kopumā ir vairāk nekā 200 bērnu, un jauniešu. Mazais laukums, kur platība ir 13x26m, nodrošina futbola spēli, izvietotie basketbola grozi nodrošina basketbola spēli aktivitāšu dažādošanai, un nepieciešamības gadījumā, ziemas laikā, šo laukumu iespējams pielāgot slidotavas vajadzībām. Valmieras FK vēlas labiekārtot jau esošo teritoriju – laukumu, tādējādi nodrošinot arī sakoptu vidi mūsu bērniem, drošu teritoriju brīvā laika pavadīšanas iespējām. Sports ir veselīga dzīvesveida sastāvdaļa. Svaigs gaiss ir veselības pamatā, tieši tāpēc mēs aicinām atbalstīt mūsu projektu.

*Publikācija no eliesma.lv
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016