Ar interešu aizstāvības projektu demonstrējumiem darbību atsāk Jauno politologu skola | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Ar interešu aizstāvības projektu demonstrējumiem darbību atsāk Jauno politologu skola

Ziņa pievienota - 26.11.2013

26. novembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā (VVĢ) ar Vidzemes Augstskolas (ViA) studentu interešu aizstāvības projektu demonstrējumiem darbību atsāk Jauno politologu skola (JPS), kas dalībniekus iepazīstinās ar interesantiem nozares speciālistiem un parādīs šīs jomas daudzveidību.

JPS galvenais mērķis ir radīt jauniešos ticību saviem spēkiem un veicināt to līdzdarbošanos politiskajos procesos. „Ir jākliedē priekšstats, ka politika ir kaut kas vienkāršam cilvēkam neaizsniedzams,” uzsver ViA Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, politoloģijas doktors Visvaldis Valtenbergs. „Iesaistīties var katrs, sākot kaut vai ar vietējās pašvaldības līmeni,” skaidro V. Valtenbergs. Tāpat svarīgi saprast, ka politoloģija nav tikai rezultātu prognozēšana televīzijā pirms vēlēšanām.  „Dažāda līmeņa pašvaldības, valsts pārvalde, ES institūcijas, diplomātiskais dienests, starptautiskās organizācijas, nevalstiskais sektors, aizstāvot dažādu grupu intereses – tās ir tikai dažas jomas, kurās var darboties profesionāls politologs,” stāsta dekāns.

VVĢ direktors Jānis Zemļickis izsakās, ka „vidusskolēni vēlas saprast, ko un kur studēt, un Jauno politologu skola ļaus gūt labu priekšstatu par to, cik daudzveidīgs ir politoloģijas zināšanu pielietojums reālajā dzīvē”.  JPS lekcijas notiks reizi mēnesī, plānota arī ekskursija uz Aizsardzības ministriju. Piedalīties Jauno politologu skolas aktivitātēs aicināti arī citu mācību iestāžu audzēkņi.

Lekciju cikla atklāšanā piedalījās VVĢ direktors Jānis Zemļickis, ViA rektors Gatis Krūmiņš, ViA Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Visvaldis Valtenbergs, kā arī ViA studenti un ģimnāzijas audzēkņi.

JPS  tika izveidota pirms vairākiem gadiem pēc Valmieras Valsts ģimnāzijas iniciatīvas sadarbojoties ar Vidzemes Augstskolu.

Programma

 

Papildu informācija:
Juris Lūsis
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciālists
t. 26182244
e-pasts: juris.lusis(at)va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016