Apvienos angļu valodu un teātra mākslu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Apvienos angļu valodu un teātra mākslu

Ziņa pievienota - 13.09.2012
anglu.JPG

Vakar Valmierā ieradās angļu valodas skolotājs Deivids Olsons no ASV. Viņš līdz nākamā gada jūnijam dzīvos un strādās Valmierā, Fulbraita stipendiju programmas ietvaros mācīs angļu valodu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā un Vidzemes Augstskolā.

Valmierā ieradās arī ASV vēstniecības preses un kultūras atašeja Eimija Storova, kas kopā ar Deividu Olsonu viesojās pašvaldībā un tikās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Vairu Dunduri un ārējo sakaru koordinētāju Sandu Deisoni. Pēc tam viesi devās uz Valmieras Pārgaujas ģimnāziju un Vidzemes Augstskolu, kur pārrunāja turpmāko sadarbību. Eimija Storova ģimnāzijā uzstājās ar prezentāciju par izglītības iespējām un sadarbības programmām, kurās var piedalīties Latvijas skolēni.

Eimija Storova stāsta, ka šis ir otrais gads, kopš Latvijā darbojas Fulbraita stipendiju programma angļu valodas skolotājiem:

— Deivids Olsons ir viens četriem stipendiātiem, kas šajā mācību gadā strādās Rēzeknē, Valmierā un Rīgā. Šī ir lieliska programma, kas dod iespēju iekļauties vietējā sabiedrībā angliski runājošam skolotājam, kas abpusēji bagātina un ļauj iegūt starpkultūru pieredzi. Deivida uzdevums būs palīdzēt skolēniem un studentiem mācīties angļu valodu, strādājot aptuveni 25 stundas nedēļā, pārējo laiku viņš varēs veltīt savam teātra un kultūras izpētes projektam.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija par Deivida Olsona darba vietu izvēlēta iepriekšējās sadarbības pieredzes dēļ. Vairāki šīs skolas pedagogi ir piedalījušies vēstniecības programmās, kas sniedz iespēju doties pieredzes vizītēs uz ASV.

Deivids Olsons iepazīstina ar sevi:

— Esmu dzimis Atlantā, Džordžijas štatā, bet pēdējos trīs gadus dzīvoju Vašingtonā. Es studēju teātra mākslu un politiku Mērilendas universitātē. Pēdējos divus gadus strādāju teātrī, un man ir arī pieredze kā leļļu teātra aktierim.

Nolēmu braukt uz Latviju, jo universitātē apguvu kursus par Austrumeiropu. Mani ieinteresēja šis reģions, kur Austrumi satiekas ar Rietumiem. Šī ir mana pirmā viesošanās Latvijā. Gribēju redzēt savām acīm, kādas pārmaiņas jūsu valsts piedzīvojusi kopš neatkarības atgūšanas 1991. gadā un līdz ar iestāšanos Eiropas Savienībā. Vēlos Valmierā iegūt skolotāja pieredzi un palīdzēt jauniešiem apgūt angļu valodu. Plānoju iepazīt vietējo teātra dzīvi un izmantot teātra elementus angļu valodas mācīšanā. Ceru šī gada laikā vairāk uzzināt par Latvijas vēsturi, kultūru un tradīcijām un kā tās atspoguļojas Latvijas teātrī un citās mākslas jomās, lai varētu izmantot iegūtās zināšanas doktora darba pētījumā.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktore Agita Zariņa stāsta, ka jau ir vienojusies par sadarbību ar Valmieras teātri, lai Deivids Olsons varētu iepazīties ar Latvijas teātra tradīcijām. Iespējams, amerikāņu skolotājs vadīs fakultatīvas teātra nodarbības arī ģimnāzijas audzēkņiem.

Autors: Dzintars Močs
Datums: 13.09.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016