ViA apmeklē izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA apmeklē izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis

Ziņa pievienota - 09.08.2013
Šodien izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis kopā ar ministrijas pārstāvjiem apmeklēja Vidzemes Augstskolu(ViA), lai ar tās vadību diskutētu par reģionālo augstskolu nozīmi augstākās izglītības sistēmā, kā arī par zinātnes un pētniecības attīstību reģionos. Tāpat vizītes laikā ministrs iepazinās ar ViA ēku un bibliotēku un tikās ar ViA šobrīd notiekošās Baltijas Starptautiskās vasaras skolas dalībniekiem, kurā piedalās vairāk kā 60 jaunieši no 17 dažādām valstīm.
 
ViA rektors Gatis Krūmiņš tikšanos ar izglītības un zinātnes ministru vērtē visnotaļ  pozitīvi un informē, ka diskusijas laikā, lai arī viedokļi dažos jautājumos atšķīrās, noskaidrojās, ka ViA vadības un ministra nākotnes redzējums par augstskolas kā reģionālā izglītības un zinātnes centra attīstību kopumā sakrīt. „Nepastarpinātās sarunas laikā izgaismojās vairākas būtiskas nianses par plānotajām reformām augstākās izglītības un zinātnes jomā, kuras bija palikušas neskaidras līdzšinējos reformu plānu dokumentos,” pastāstīja Gatis Krūmiņš. Rektors uzsvēra, ka ViA nākotnes attīstības plānošanai ir nozīmīgs Vjačeslava Dombrovska solījums nelikt nekādus administratīvus šķēršļus augstskolas kā reģionālā augstākās izglītības un zinātnes centra attīstībai. „Taču mēs saprotam arī ministra uzsvērto, ka paši esam tiešā veidā atbildīgi par to, kā mēs attīstīsim augstskolu nākotnē,” izteicās G. Krūmiņš. 
 
Noslēgumā ministrijas pārstāvji apmeklēja būvlaukumu, kurā iepazinās ar ViA jaunā inženierzinātņu kompleksa, kas ir ERAF infrastruktūras projekts, būvniecības gaitu.
 
Kopā ar izglītības un zinātnes ministru Vidzemes Augstskolā diskusijā piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā Inese Stūre, ministra biroja vadītāja Anna Kononova, ministra padomniece komunikācijas jautājumos Una Ahuna–Ozola, kā arī Izglītības departamenta vadītāja Evija Papule un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks.
 
 
 
Papildu informācija:
Juris Lūsis
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciālists
t. 26182244
e-pasts: juris.lusis(at)va.lv
 


	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016