Aizvadīts debašu turnīrs “Vidzeme Open 2016” | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Aizvadīts debašu turnīrs “Vidzeme Open 2016”

Ziņa pievienota - 23.03.2016

Vidzemes Augstskolā notiekošajā britu parlamentāro debašu turnīrā “Vidzeme Open 2016”, kas Valmierā norisinājās 19. un 20.martā, uzvarējusi komanda no Tallinas Tehnoloģiju universitātes.

Kopumā turnīrā tika aizvadīti pieci debašu raundi, kuru laikā noskaidrots, ka finālā tiksies četras igauņu komandas. Iekļūšanai finālā maliet pietŗūka labākajai Latvijas komandai no SSE Riga.

Turnīrā tika debatēts par Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera piedāvāto Eiropas investīciju plānu, politisko aptauju nozīmi sabiedrības viedokļa ietekmēšanā, Krievijas militāro iesaisti Sīrijā, kā arī par “Facebook” veidotā brīvpieejas interneta plusiem un mīnusiem.

Lai turnīrs netiktu aizvadīts tikai nopietnā gaisotnē, tika iekļauta arī debate par to, vai pasaulei būtu izdevīgi, ja tajā pastāvētu supervaroņi.

Fināla debate tika aizvadīta par feminisma tēmu, un tajā triumfēja Lauri Krīss (Lauri Kriisa) un Tonijs Kūsks (Tõnis Kuusk) no Tallinas Tehnoloģiju universitātes. Lauri Krīss (Lauri Kriisa) arī tika atzīts par turnīra veiksmīgāko runātāju.

Turnīrs tika rīkots sadarbībā ar Latvijas debašu asociāciju “Quo tu domā” un bija daļa no Baltijas debašu čempionāta.

Vidzemes Augstskolas Debašu klubs darbojas kopš 2005. gada. Debašu kluba mērķis ir veicināt debašu atpazīstamību studentu un arī plašākas sabiedrības vidū, uzlabojot sabiedrības un studentu iesaisti sabiedrībai nozīmīgos un aktuālos jautājumos, veicinot izpratni par aktuāliem jautājumiem ar argumentētas diskusijas palīdzību. Tiešais debašu kluba uzdevums ir attīstīt interešu izglītību debašu formātā Vidzemes Augstskolā, sagatavot debatētājus, lai tie ar panākumiem būtu spējīgi debatēt nacionāla un starptautiska līmeņa debašu turnīros.

Britu parlamentārās debates ir spēle, kurā mērķis ir pārliecināt tiesnešus un skatītājus kādā strīdīgā jautājumā, pārspējot oponentus ar labiem argumentiem, aizraujošu runu un trāpīgiem jautājumiem. Debates ir izplatītas daudzās pasaules universitātēs.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016