Aizvadīta Vidzemes Augstskolas 9. studentu pētniecisko darbu konference | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Aizvadīta Vidzemes Augstskolas 9. studentu pētniecisko darbu konference

Ziņa pievienota - 27.11.2015

Šodien, 27. novembrī, Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu korpusā norisinājās Vidzemes Augstskolas (ViA) 9. studentu pētniecisko darbu konference. Konferencei tika pieteikti 15 dalībnieki, pārstāvot Vidzemes Augstskolu un Latvijas Universitāti, kas prezentēja savus bakalaura un maģistra darbu ietvaros veiktos pētījumus.

Konferences mērķis ir veicināt studentu iesaistīšanos pētniecībā, sekmēt radošo spēju attīstību un studējošo profesionālo izaugsmi un noteikt labākos pētījumu autorus dažādās zinātņu nozarēs.

Konferences darbs tika organizēts divās sekcijās, vienā iekļaujot pētījumus, kas atklāj dažādus tūrisma aspektus, otrā – ekonomikas, komunikācijas un pārvaldības aktuālos jautājumus. Tūrisma nozares jautājumi aptvēra tādu tematiku kā velomaršrutu izveide, skeitborda produkta attīstība Latvijā, Gulbenes šaursliežu dzelzceļa līnijas izmantošanas iespējas tūrismā, jaunu pasākumu izstrādes koncepti, arī emociju loma tumšajā tūrismā.

Uzņēmējdarbības pētījumu laukā tika prezentēts pētījums par Kultūras iesaisti uzņēmējdarbības attīstībā Cēsu pilsētā saistībā ar Vidzemes koncertzāles „Cēsis” darbības uzsākšanu un ViA absolventes Baibas Stikānes darbs “IT projektu vadība un projektu plānošanas sistēmas ieviešana uzņēmumā "Muuv”, kas jau saņēmis atzinību "Latvijas ekonomikas attīstības foruma" (LEAF) organizētajā konkursā LEAF Balva 2015. Komunikācijas tematiku raksturoja pētījums par attālinātās komunikācijas sekmējošajiem un kavējošajiem faktoriem organizācijās. Tāpat tika prezentēti pētījumi par mazo un vidējo pilsētu ekonomiskās attīstības iespējām un izaicinājumiem Latvijā un veselības veicināšanas pasākumiem darbavietās Valmierā.

ViA rektors Gatis Krūmiņš norāda: “Mūsdienās augstākajai izglītībai ir nepieciešamas divas komponentes: zinātniskums un praktisks pielietojums. Konferencē pārliecinājāmies, ka studenti spēj domāt ne tikai zinātniski, bet arī, kā šīs zināšanas pielietot praksē. Lielākie ieguvēji ir paši studenti, par ko liecina diskusijas un daudzusīgais redzējums uz nozarēm aktuāliem jautājumiem.”

Labākie darbi ir apkopoti Vidzemes Augstskolas studentu pētnieciskās konferences rakstu krājumā, pieejams: http://www.va.lv/sites/default/files/rakstu_krajums.pdf#overlay-context=lv/node/80 . Katrs konferences dalībnieks saņēma sertifikātu par piedalīšanos Vidzemes Augstskolas 9. studentu pētniecisko darbu konferencē, un trīs konferences darbi tiks virzīti dalībai Vidzemes Augstskolas zinātniski praktiskajā seminārā.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016