Aicināti uz starptautiskās gidu dienas svinību pasākumiem Vidzemē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Aicināti uz starptautiskās gidu dienas svinību pasākumiem Vidzemē

Ziņa pievienota - 19.02.2013

Atzīmējot Starptautisko tūristu gidu dienu, Gaujas Nacionālā parka pilsētas sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas studentiem ielūdz piedalīties saistošos pasākumos, kas ieplānoti netradicionālu ekskursiju formātā.

Vēsturiski iedvesmojoši stāsti, līdzdarbošanās un ziemīgi tematiskie pasākumi sniegs intelektuāli aktīvu atpūtu februāra brīvdienu pavadīšanai. Lielākā daļa pasākumu plānoti ārā, tāpēc lūgums atbilstoši silti saģērbties un pozitīvi noskaņoties. Pasākumi par godu starptautiskās gidu dienas svinībām ir bezmaksas.

studenti_gidu_diena.jpg

Pasākumu programma:
Sigulda
Piektdien, 22.02.2013.
Bērniem. „Uzdrīksties būt olimpietis!” Sākums plkst.14:00 bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”. Ekskursija un aktīva sacensība (pasākuma ilgums ~2h). Daļa aktivitāšu plānotas ārā, tāpēc bērni aicināti, ja iespējams, ņemt līdzi ragavas, plēves u.tml. šļūkšanai pa kalnu.
Sestdien, 23.02.2013.
Ģimenēm un citiem interesantiem, kuri sestdienas vakaru vēlās pavadīt, iepazīstot Siguldu savādāk un izzināt jaunus veidus, kā sasildīties aukstajos ziemas vakaros. „Gaisma un Siltums Siguldā”. Pulcēšanās pie Siguldas dzelzceļa stacijas Laimas pulksteņa plkst.19:00. Pasākuma ilgums ~2h. Līdzi ņemam savu gaismas objektu (svece, lukturis vai mobilais telefons).
Līgatne
Piektdien, 22.02.2013.
Skolas vecuma jauniešiem. „Līgatnes papīrfabrikas spoka medības". Pulcēšanās no plkst.15:30 (sākums plkst.16:00) pie Līgatnes papīrfabrikas. Piedzīvojumu spēle Līgatnes centrā un tuvākajā apkārtnē (ilgums 1,5 - 2 h). Noslēgumā tējas dzeršana un mielošanās ar organizatoru sarūpētajiem gardumiem Līgatnes TIC.
Cēsis
Piektdien, 22.02.2013.
Cēsu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem vecumā no pusaudžiem līdz senioriem. „Cēsis. Laika mašīna tepat mums līdzās.” – aktīva ekskursija ar līdzdarbošanos. Sākums plkst.14:00 Riekstu kalnā (Cēsu pils parkā). Pasākuma ilgums: 1,5 - 2 stundas.
Piektdien, 22.02.2013.
Jauniešiem vecumā no 16 gadiem. Pasākums Cēsu ielās „Kur ziemo Fonītis?” Sākums: Jauniešu mājā, Raunas ielā 4, pagrabstāvā, plkst.16:00. Pasākuma aptuvenais ilgums: 1.5h. Līdzi būs nepieciešama fotokamera (pilnīgi pietiek ar tādu, kas ir telefonā).
Valmiera
Piektdien, 22.02.2013.
Ekskursija “Iepazīsti Valmieru laika griežos gida lomā”. Satikšanās pie Vidzemes Augstskolas – Valmieras puikām plkst.15:00. Pasākuma norise Valmieras centrā līdz 2h.
Piektdien, 22.02.2013.
Vidusskolēniem, studentiem un citiem interesentiem. „Vecpuišu parkam 100”. Sākums plkst.18:00 Vecpuišu parkā pie muzikālā restorāna „Parks”. Pasākuma ilgums ~1h. Būs silta tēja.

Īpašas ekskursijas starptautiskajā gidu dienā notiks arī Āraišu ezerpilī, ko vadīs muzeja speciālisti. Vēstures cienītājiem sestdien, 24.februārī plkst.12:00.

Starptautiskā Tūristu gidu diena pasaulē tiek atzīmēta kopš 1980.gada un to aizsāka pasaules tūristu gidu asociācija. Tās mērķis ir popularizēt gida profesijas prestižu un ieinteresēt iedzīvotājus kultūras un dabas mantojuma izzināšanā turpmākajai iedvesmai ikvienā norisē. Vidzemes Augstskolas tūrisma studenti šajā iniciatīvā iesaistījušies studiju kursa „pasākumu organizēšana un vadība” ietvaros. Šāda sekmīga tradīcija sadarbībā ar tūrisma vietām un studentiem norit jau piekto gadu.

Plašāka informācija:
Dr.geogr. Andris Klepers,
Vidzemes Augstskolas docents,
studiju programmas „Tūristu gids – ceļojumu un pasākumu organizators” direktors
andris.klepers@va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016