Aicinām apmeklēt dokumentālās filmas "Ģenerālplāns" par Krievijas ietekmes metodēm Baltijas valstu iekšpolitikā seansu un diskusiju Valmierā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Aicinām apmeklēt dokumentālās filmas "Ģenerālplāns" par Krievijas ietekmes metodēm Baltijas valstu iekšpolitikā seansu un diskusiju Valmierā

Ziņa pievienota - 08.03.2016

11. martā plkst. 17:15 Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4 notiks režisora Jura Pakalniņa dokumentālās  filmas “Ģenerālplāns” seanss, pēc kura sekos diskusija ar filmas veidotājiem, politikas un mediju ekspertiem.

Diskusijā piedalīsies filmas producents un scenārija konsultants Gints Grūbe,  Vidzemes Augstskolas docētājs Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs un Nepilsoņu kongresa viena no dibinātājām Elizabete Krivcova. Diskusiju vadīs RE:TV valdes priekšsēdētājs Ingemārs Vekteris.

Filma “Ģenerālplāns” pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, šķeļot vietējo sabiedrību, sējot ilgas pēc Padomju Savienības un noniecinot Baltijas valstu atgūto neatkarību. Filmā kā eksperti piedalās  – Anne Aplbauma, Ļevs Gudkovs, Anderss Fogs Rasmusens, Džulians Lindlijs - Frenčs, Artemijs Troickis, Edvards Lukass un citi.

Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors diskusijā pēc filmas pirmizrādes minēja, ka Ģenerālplāna  “saturiskais vēstījums ir ļoti pārliecinošs. Visi elementi, kas filmā uzskaitīti un parādīti, tiek izmantoti Baltijas valstīs no Krievijas puses jau daudzus gadus.”

Uzsverot filmas nozīmību starptautiskā mērogā, Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs un filmas eksperts Jānis Kažociņš pirmizrādē atzīmēja: ““Ģenerālplāns” ir izcila filma. Tā ir izglītojoša ne tikai Latvijai un Baltijas valstīm, bet arī Eiropas Savienības un NATO valstīm.”

Filma ir Baltijas valstu žurnālistu un filmu studiju Mistrus Media (Latvija), Monoklis (Lietuva) un Allfilm (Igaunija) kopražojums.Filma tapusi sadarbībā ar  Baltijas pētnieciskās žurnālistiskas centru “Re:Baltica”,  filmu studiju “Red Dot Media”, Baltijas valstu sabiedriskajām raidorganizācijām (LTV, ERR, LRT), Latvijas un Lietuvas nacionālajiem kino centriem, ES programmu “Radošā  Eiropa”, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fondu un Adenauera fondu.

Filmas seanss un diskusija ir bez maksas.

Filmas tapšanu atbalstīja AS “Air Baltic Corporation”, SIA “Lux Express Latvia”, Eiropas Parlamenta deputāta Roberta Zīles birojs, Latvijas vēstniecība Dānijas karalistē, Krievijas Federācijā, Polijā, kā arī Radisson Blu Daugava Hotel Rīga. Filmas seanss un diskusija top sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un ar Latvijas Nacionālā kino centra atbalstu.

Filmas režisors ir Juris Pakalniņš, scenārija autore Sanita Jemberga, pētnieces Inga Spriņģe un Arta Ģiga, producenti Gints Grūbe un Elīna Gediņa – Ducena.

 

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016