Absolventu ceļi ved atpakaļ uz Valmieru | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Absolventu ceļi ved atpakaļ uz Valmieru

Ziņa pievienota - 11.04.2013

Vidzemes Augstskolā 20. aprīlī notiks jau trešais pasākums «Absolventu pēdas Valmierā».

— Absolventu pasākumu rīkošana, kas apvieno gan praktisku darbošanos, gan atpūtu, jau kļuvusi par augstskolas tradīciju. Tā ir iespēja uzturēt saikni ar bijušajiem studentiem — interesantām personībām, iespējamajiem padomdevējiem, iedvesmotājiem un darba vietu nodrošinātājiem tagadējiem studentiem. Tā ir arī plašu kontaktu iespēja absolventiem savā starpā, — skaidro ViA Studentu servisa vecākā speciāliste Ieva Stīpniece.

Augstskolas pārstāve atzīst, ka absolventi jau kopš pirmā izlaiduma atbalstījuši ViA attīstību, daloties ar savām zināšanām kā vieslektori un citādi iesaistoties augstskolas dzīvē. Tomēr sistemātisks darbs ar absolventiem, lai izmantotu viņu potenciālu, sācies līdz ar pirmo pasākumu «Absolventu pēdas Valmierā», kas notika 2011. gada jūnijā ar mērķi aizsākt ViA absolventu kustību — «ViA Alumni». Divu gadu laikā kustība pieņēmusies spēkā, sniedzot savu ieguldījumu augstskolas atpazīstamības veidošanā, sekmējot mācību vides kvalitāti un palielinot studējošo iespējas darba tirgū.

Lai uzlabotu saikni ar bijušajiem studentiem, regulāri tiek atjaunota absolventu datu bāze. «ViA Alumni» paspārnē tapis ziņu izdevums absolventiem «ViAdukts», bet ikdienā absolventu savstarpējā saziņa un komunikācija ar augstskolu visaktīvāk notiek ar sociālo tīklu starpniecību, kur izveidoti absolventu kustības profili. Absolventi tur dalās informācijā par darba piedāvājumiem, konferencēm un citām ziņām.

— Šogad sākusi īstenoties ideja, kas dzima pirmajā absolventu pasākumā. Esam uzsākuši pilotprojektu, kurā aicināsim pieteikties tos studentus, kas vēlas atrast savu mentoru, lai gūtu vērtīgus padomus un atbalstu karjeras veidošanai, — piebilst Ieva Stīpniece.

Otrais pasākums «Absolventu pēdas Valmierā» norisinājās pērn Karjeras nedēļas ietvaros, kad studentiem bija iespēja tikties ar absolventiem. Arī šajā tikšanās reizē Vidzemes Augstskolā no pl. 13 līdz 15.20 ne tikai studenti, bet ikviens interesents aicināts uzklausīt absolventu pieredzes stāstus. Savas karjeras ceļus atklās trīs atzīstamus panākumus sasnieguši absolventi — mārketinga un komunikāciju profesionālis Jurģis Ozoliņš, kas darbojies tādās starptautiskās reklāmas aģentūrās kā «Adell Saatchi&Saatchi» un «Metro Leo Burnett», bijis «Adidas» zīmola komunikācijas vadītājs Baltijā un NVS valstīs, pašlaik strādā SIA «Taivas», kosmētikas uzņēmuma «Stenders» līdzīpašniece, firmas franšīzes koncepta izveidotāja Ieva Eglīte, kā arī ilggadēja ierēdne valsts pārvaldē, tagad nevalstisko organizāciju sektora darbiniece Inese Vaivare.

Pēc šī publiskā pasākuma absolventi dosies uz tikšanos, kurā varēs pārrunāt «ViA Alumni» divos gados sasniegto. Savukārt vakara saviesīgajā daļā paredzētas vakariņas ar rektori Viju Daukšti. Sadarbībā ar Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes studentiem tiks rīkota naksnīga ekskursija pa Valmieru, pēc tam absolventi varēs atcerēties studiju laiku un nosvinēt atkalredzēšanos pilsētas naktsklubos.

Autors: Dzintars Močs
Datums: 10.04.2013
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016