"Valmieras puikām pa pēdām" | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Šī gada 1. oktobrī, svinot Vidzemes reģiona un augstskolas savienību 20 gadu garumā, notiks svinības un salidojums – Ilgi un Laimīgi! Pasāk
x
Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (SZPD) sagatavošanas informatīvais seminārs Vidzemes Augstskola 4.oktobrī no plkst. 12.0
x
Pasākuma programma: http://www.va.lv/sites/default/files/programma-konference-valmiera-21-10... Norises vieta: Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4 No
x

"Valmieras puikām pa pēdām"

Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā 1. decembrī notiks Valmieras puiku diena, kas tiks veltīta arī grāmatas autoram – rakstniekam Pāvilam Rozītim, kuram 1. decembrī apritēs 126 gadi.

Par godu rakstnieka jubilejai un viņa gara darbam jau septīto gadu pēc kārtas ar dažādu pasākumu kopumu Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā tiks atzīmēta Valmieras puiku diena.

Plkst.9. 00 pilsētas skolu 9. klašu puišu tikšanās “Valmieras puikas pēc 100 gadiem.

  • Stāsts par Valmieras puiku takām – I. Zīriņa (Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja)
  • Būt Valmieras puikam šodien.... saruna un muzikāla uzruna – Alberts Rokpelnis (Valmieras muzeja vēsturnieks)
  • Saruna par vīrišķību un atbildību – Sandris Brālēns (atvaļināts apakšpulkvedis – Beverīnas novada priekšsēdētājs)

Plkst. 14.00 tiekas puiši – tīņi pasākumā “Droši, ātri, pārliecināti” saruna ar sporta žurnālistu Viesturu Saukānu par velosportu, kartingiem un autosportu.

Plkst. 17.00 Pulcēšanās pie skulptūras “Valmieras puikas”, svecīšu iedegšana

Plkst. 17:30 notiks tikšanās ar Ingrīdu Zīriņu, Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāju. Uz pasākumu aicināti visi interesenti.

Pāvila Rozīša autobiogrāfiskais romāns “Valmieras puikas” stāsta par vienu gadu Valmieras skolēnu un iedzīvotāju dzīvēs. Notikumi risinās pirms 1905. gada revolūcijas, kad vietējie iedzīvotāji cīnās par savām tiesībām, rīkojot slepenas sapulces un iedrošinot viens otru uz domām par cīņu.

Datums: 
Otrdiena, 1. Decembris 2015 -
9:00 līdz 17:30

 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016