Valmieras puikām 125. dzimšanas diena | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības organizētā "Rudens sporta diena 2016" norisināsies atpūtas kompleksā "Avoti". Sākums plkst. 10:00
x
ViA docētāju fotogrāfiju izstāde “Pasaule ir brīnišķīga", no plkst. 18:00 ViA Tērbatas ielā 10 Radošā darbnīca “Tūrisma nākotne
x
Šī gada 1. oktobrī, svinot Vidzemes reģiona un augstskolas savienību 20 gadu garumā, notiks svinības un salidojums – Ilgi un Laimīgi! Pasāk
x

Valmieras puikām 125. dzimšanas diena

4. decembrī Valmieras Integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā notiks Valmieras puiku diena, kas tiks veltīta arī grāmatas autoram- rakstniekam Pāvilam Rozītim, kuram  1. decembrī apritēs 125 gadi.

Par godu rakstnieka jubilejai un viņa gara darbam jau sesto gadu pēc kārtas ar dažādu pasākumu kopumu Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā tiks atzīmēta Valmieras puiku diena.

Plkst. 11:00 tiksies pilsētas skolu 9. klašu puiši, pasākumā „Valmieras puikas pēc 100  gadiem”. Tikšanās ar Ingrīdu Zīriņu- Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāju, kas stāstīs par Valmieras puiku takām, kā arī saruna par vīrišķību un atbildību ar Sandri Brālēnu- atvaļinātu pulkvežleitinantu, Beverīnas novada deputātu.

Taču plkst. 18:00 vakara pasākums „Mēs veidojam citu laiku”. Ingrīdas Zīriņas stāsts par romāna „Valmieras puikas” atainoto laiku, improvizācijas teātra – ViA GARS uzstāšanās un muzikāla vakarēšana kopā ar Vidzemes Augstskolas studentiem. Uz pasākumu aicināti visi interesenti!

Pāvila Rozīša autobiogrāfiskais romāns „Valmieras puikas” stāsta par vienu gadu Valmieras skolēnu un iedzīvotāju dzīvēs. Notikumi risinās pirms 1905. gada revolūcijas, kad vietējie iedzīvotāji cīnās par savām tiesībām, rīkojot slepenas sapulces un iedrošinot viens otru uz domām par cīņu.

 

Datums: 
Ceturdiena, 4. Decembris 2014 (Visa diena)

 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016