ViA studenti un absolventi rīko "Koks un skaņas atdzīvojas Mazsalacā" | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības organizētā "Rudens sporta diena 2016" norisināsies atpūtas kompleksā "Avoti". Sākums plkst. 10:00
x
ViA docētāju fotogrāfiju izstāde “Pasaule ir brīnišķīga", no plkst. 18:00 ViA Tērbatas ielā 10 Radošā darbnīca “Tūrisma nākotne
x
Šī gada 1. oktobrī, svinot Vidzemes reģiona un augstskolas savienību 20 gadu garumā, notiks svinības un salidojums – Ilgi un Laimīgi! Pasāk
x

ViA studenti un absolventi rīko "Koks un skaņas atdzīvojas Mazsalacā"

Dabas izziņas pasākums – koka skulptūru festivāls "Koks un skaņas atdzīvojas Mazsalacā"

Pasākuma organizatori biedrība „Jauniešu vētra” vēlas visus Mazsalacas novada iedzīvotājus un viesus ielūgt uz šo dabas pasākumu, 27.septembrī plkst. 11:00, Skaņākalna dabas parkā pie pašas Skaņākalna klints.

Pasākuma ilgst no plkst. 11:00 līdz 15:00 - šajās četrās stundās izzināsim un ielūkosimies Mazsalacas dabā. Pasākuma laikā tiks izstādītas Latvijas koka meistaru veidotās koka skulptūras, kas vēlāk tiks izmantotas, lai radītu jaunu taku, „Skaņākalnā – Skaņu taku”

Ikviens ir laipni aicināts uz radošajām darbnīcām, kopā paredzētas trīs darbnīcas. Pirmajā darbnīcā ārstniecisko augu pazinēja Zeltīte Kaviere dalīsies zināšanās par ikdienā dabā sastopamajiem ārstnieciskajiem augiem, otrajā – Dabas aizsardzības pārvaldes vides izglītības speciāliste Ivita Ģērmane izglītos klausītājus par visapkārt esošo dabas daudzveidību un lietām, kas ikvienam būtu jāielāgo atrodoties dabā. Savukārt trešo darbnīcu vadīs koka meistars, kas parādīs, kā no koka bluķa var izveidot acīm tīkamu un skaistu koka skulptūru.

Pasākumā ir padomāts arī par aktīvā dzīvesveida piekritējiem. Parka teritorijā tiks rīkotas orientēšanās sacensības, kuru galvenais mērķis ar savu zināšanu un pieredzes par apkārtējo vidi palīdzību izpildīt interesantos un aizraujošos uzdevumus. Otrā aktivitāšu grupa ir līdzsvara pārbaude. Lietpratēji iepazīstinās ar mūsdienās iecīnītu nodarbi – slackline, kas ir balansēšana uz starp diviem kokiem nostieptas platas lentes vai nekustīgiem objektiem, piemēram, betona stabiem. Apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt gan savu līdzsvaru, gan noraudzīties, cik veikli tas padodas darbnīcu vadītājam.

Papildus aktivitātēm norisināsies arī vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties pašu gatavotu produkciju un veidotus priekšmetus. Sagaidīsim arī atsaucīgos Kārļu skolas jauniešus ar koka auto demonstrējumiem, tādējādi pierādot, ka koki un koksne ne vien ir plaši pielietojami, bet arī tādi bez kā nevaram iztikt.

Apvienojot šo pasākumu, notiks akustisks koncerts, kur ar dziesmām un ģitārspēli uzstāsies Agrita Gruzdiņa, Ķoņu skolas mūzikas skolotāja, kā arī Raitis Jelevičs, seno mūzikas instrumentu meistars ar saviem kolēģiem.

Vēlamies informēt, ka ieeja pasākumā, dodoties ar kājām ir bez maksas. Tiem apmeklētājiem, kas savus auto atstās pie Skaņākalna dabas parka ieejas un tālāk dosies kājām, nebūs jāmaksā par ieeju dabas parkā. Savukārt cilvēkiem, kuri uz pasākuma norises vietu vēlēsies ierasties ar savu personīgo automašīnu, būs jāmaksā standarta ieejas maksa – 5 EUR.

Pasākumu projekta „Radām novadām” ietvaros organizē biedrība „Jauniešu vētra” sadarbībā ar Mazsalacas domi, Mazsalacas Kultūras namu, un Mazsalacas Tūrisma Informācijas un Uzņēmējdarbības centra atbalstu. Pasākums tiek rīkots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Mazsalacas novada domes finansiālu atbalstu.

Mēs ļoti priecāsimies redzēt ikvienu mazsalacieti un pilsētas viesi mūsu pasākumā, lai iegūtu noderīgas zināšanas un visiem labi kopīgi pavadīt laiku!

Informāciju sagatavoja:
Ilze Sauša
Pasākuma „Koks un skaņas atdzīvojas Mazsalacā” koordinatore
Plašāka informācija: tālr.: 20067030, e-pasts: sausa.ilze@gmail.com
 

Datums: 
Sestdiena, 27. Septembris 2014 -
11:00 līdz 15:00

 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016