ViA aizvērto durvju diena "Vistērija" | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības organizētā "Rudens sporta diena 2016" norisināsies atpūtas kompleksā "Avoti". Sākums plkst. 10:00
x
ViA docētāju fotogrāfiju izstāde “Pasaule ir brīnišķīga", no plkst. 18:00 ViA Tērbatas ielā 10 Radošā darbnīca “Tūrisma nākotne
x
Šī gada 1. oktobrī, svinot Vidzemes reģiona un augstskolas savienību 20 gadu garumā, notiks svinības un salidojums – Ilgi un Laimīgi! Pasāk
x

ViA aizvērto durvju diena "Vistērija"

Lai sniegtu atbalstu vidusskolēniem, izprotot savas stiprās puses un pieņemot lēmumu par turpmākās izglītības izvēli, Vidzemes Augstskolas studenti pretēji ierastajam Atvērto durvju dienu pasākuma formātam, ir izveidojuši ViA aizvērto durvju dienas konceptu - piedzīvojumu erudīcijas spēli “Vistērija”, kas 16. aprīlī ļaus Tev pierādīt savu erudīciju un atjautību dažādos atraktīvos uzdevumos, satiekt vaigā regresu mīlošo Lifta Sargu un pierādīt, ka vari izlausties no augstskolas pagrabiem.

“Vistērija” ir vēl līdz šim nebijusi piedzīvojumu erudīcijas spēle, kuras mērķis ir veicināt vidusskolēnu prasmi un saliedētību darbojoties komandā un risinot uzdevumus, kas atklās zināšanas un jautājumus, ar kādiem nāksies sastapties studiju procesā. Līdz šim atbildes uz šādiem jautājumiem tika sniegtas pasākuma “Atvērtās durvju dienas” ietvaros. “Vistērija” ir veids, kā iepazīt augstskolas vidi, apzināt savas stiprās puses un uzzināt par studijām saistošā veidā, esot ne tikai klausītājam, bet arī aktīvam dalībniekam jeb izaicināt sevi un pacelties virs augstskolas pagrabiem.

Spēles pamatā ir “izlaušanās” motīvs jeb kā no pazemes nokļūt virszemē, liekot lietā savas zināšanas, gudrību un izveicību. “Vistērija” sastāv no sešiem posmiem – sešiem dažādiem uzdevumiem, kuru risinājums jārod, visai komandai sadarbojoties un mācoties uzticēties vienam otra viedoklim. Atbildes, kas tiks gūtas spēles posmos, ļaus piekļūt “atslēgai” jeb atrisinājumam – “nokļūt virszemē”.

Dalību spēlei var pieteikt ikviens vidusskolēns, izveidojot 4 cilvēku komandu, kuri vēlas atklāt savas stiprās puses un rast atbildi uz jautājumi: “Ko studēt?” vai gadījumā, ja izvēle jau ir zināma, pārbaudīt, vai pieņemtais lēmums par turpmāko izglītības virzienu ir pareizs. Dalība spēlē ir bez maksas, vietu skaits ir ierobežots. Dalībai iespējams pieteikties līdz 13. aprīlim. 

Spēles veidotāji – studenti – norāda: “Saprast, kas ir tavas stiprās puses un kas vislabāk padodas, no kā izriet lēmums: Ko es studēšu? ir grūts un nozīmīgs un bieži vien sagādā galvassāpes. Radot Vistēriju, mēs vēlējāmies palīdzēt vidusskolēnam rast atbildi uz šo jautājumu, jo vairāk – šo atbildi rast aizraujošā veidā, piedāvājot ko unikālu – pārvarēt savas bailes, slinkumu un paviršību ar zināšanu un gudrības palīdzību jeb uzvarēt regresu mīlošo spēles tēlu - Lifta Sargu.“

Studenti atzīst, ka spēles veidošana ir liels izaicinājums: “Vistērijai ir mūsdienīgas, aizraujošas un reizē arī informējošas un izglītojošas spēles funkcija”. Līdztekus spēlei, 16. aprīlī visas dienas garumā būs iespējams arī iepazīt Vidzemes Augstskolu – tikties ar mācībspēkiem, studentiem un uzzināt visu interesējošo informāciju par studijām augstskolā. 

Vistērijas programma

Rīta spēle

10:30 Ierašānās un reģistrēšanās

11:00 - 12:30 spēle

12:30 - 13:00 Apbalvošana

Pēcpusdienas spēle

12:30 Ierašanās un reģistrēšanās

14:00 - 15:30 Spēle

15:30 - 16:00 Apbalvošana

Iespējams apmeklēt arī tikai informatīvo daļu! Ja plāno apmeklēt tikai informatīvo daļu, lūdzu piesakies, sūtot epastu uz visterija@va.lv, norādot savu vārdu un uzvārdu.

**13:00 - 14:00 Informatīvā daļa konferenču zālē,tikšanās ar studentiem un pasniedzējiem, sarunas par un ap studiju vidi Vidzemes Augstskolā. 

​Jautājumi? Zvani 20218414 vai raksti uz elina.sokolova@va.lv!

Datums: 
Sestdiena, 16. Aprīlis 2016 (Visa diena)

 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016