Absolvents | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

Absolvents

Intervija ar studiju programmas "Komunikācija un sabiedriskās attiecības" absolventi, Latvijas Televīzijas ziņu dienesta sociālo tīklu redaktori Māru Arāju:

  • Kas ietekmēja Jūsu izvēli uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā?

Vēl kā tagad atminos saulaino pavasara dienu, kad, vēl būdama vidusskolniece, ierados Vidzemes Augstskolā uz atvērto durvju. Tajā dienā Valmiera izskatījās ļoti skaista. Protams, pirms došanās uz Vidzemes Augstskolas atvērto durvju dienu biju interesējusies par iespējamajām studiju programmām, un biju dzirdējusi ļoti labas atsauksmes par komunikāciju un sabiedrisko attiecību programmu. Visi iepriekš minētie faktori savienotājas, ka nolēmu – studēšu šeit, pat, neskatoties uz to, ka Valmiera no manas dzīvesvietas bija ļoti tālu.

  • Kā tika pieņemts lēmums izvēlēties komunikācijas un sabiedrisko attiecību studiju programmu?

Sākotnēji Vidzemes Augstskolā biju pieteikusies divās studiju programmās – komunikācijā un sabiedriskajās attiecībās un biznesa vadībā. Iekšēji jau no paša sākuma jutu, ka iešu studēt komunikāciju un sabiedriskās attiecības, jo šķita interesants gan programmas saturs, gan potenciālās nākotnes profesijas iespējas. Pēc dokumentu iesniegšanas un rezultātu paziņošanas uzzināju, ka budžeta vietu esmu ieguvusi tikai biznesa vadībā. Tomēr beigās sanāca tā, ka cilvēki, kuri bija izvēlējušies komunikāciju un sabiedriskās attiecības priekšroku beigās deva citai studiju programmai, kas ļāva pakāpties uz augšu un iekļūt budžetā. Tad man vairs nebija nekādu jautājumu, kur iet studēt.

  • Ko, Jūsuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? Kam Jūs ieteiktu pievērst uzmanību tiem, kas plāno pieņemt lēmumu par studiju uzsākšanu?

Šobrīd publiski izskan ļoti daudz viedokļi par to, ka jauniešiem vajadzētu iet studēt IT un eksaktās zinības, jo sociālo zinātņu studenti, absolventi un speciālisti ir pārāk daudz, bet man liekas, ka pašam ir jāizsver, ko vēlas studēt, jo labs speciālists beigās var atrast savu īsto sirds darbu jebkurā nozarē. Tāpat jāpadomā par savām spējām un interesēm, lai vēlāk varētu savienot to, kas patiešām patīk, nevis vienkārši strādāt strādāšanas pēc. Tāpat, iespējams, doties uz kursiem, kuros tie runāts par jaunieša interesējošo profesiju. Manuprāt, arī ēnu diena ir brīnišķīga iespēja, lai varētu apskatīt, kā norit ikdiena profesijā, kura interesē.

  • Kā Jūs vērtējat izvēlēto un apgūto studiju programmu? Kādas zināšanas un iegūtās prasmes ir bijušas vērtīgākās un noderīgās tieši Jums?

Esmu kārtīgs komunikācijas un sabiedrisko attiecību programmas fans, ja tā varētu teikt. Man ļoti patika mācīties, kā arī lielākā daļa studiju kursu un studiju process. Programma ir ļoti kvalitatīva, ar ļoti labiem speciālistiem. Ļoti vērtīgas praktiskās nodarbības, kā arī praktiķu vieslekcijas, kuras varbūt no sākuma liekas interesantas, bet tad, kad jau esi darba tirgū – saproti pievienoto vērtību. Vidzemes Augstskola komunikācijas un sabiedrisko attiecību programmā iemāca kritisko domāšanu, jo pašam ir jālasa, jāpēta, jādomā un jāanalizē. Kas vēlāk ļauj kritiski izvērtēt informāciju, kas mūsdienās, manuprāt, ir ļoti svarīgi.

  • Ja Jums būtu iespēja sākt studijas no jauna, ko Jūs darītu savādāk? Kādas neizmantotās studiju vides un studenta dzīves iespējas Jūs izmantotu?

Es noteikti aizbrauktu Erasmusā, bet visu pārējo man liekas esmu izmantojusi pietiekami. Gan dzīvoju kopmītnēs, gan izbaudīju studentu dzīvi pilnā apmērā.

  • Kā Jūsu izvēlētā studiju programma sasaistās ar Jūsu pašreizējo nodarbošanos? Ar ko šobrīd nodarbojaties?

Strādāju televīzijas ziņu dienestā, kur mans darbs ir tieši saistīts ar sociālajiem tīkliem. Veidoju saturu, publicēju to un veidoju dažādas stratēģijas attīstības plānus.

  • Kādiem cilvēkiem, Jūsuprāt, ir piemērota šī studiju programma?

Parastais pieņēmums ir tāds, ka komunikāciju un sabiedriskās attiecības var studēt tikai ekstraverti cilvēki, bet man liekas, ka tas nav īsti pareizs, jo, lai arī esmu ekstraverta, manā kursā bija intraverti cilvēki, kuru šobrīd ir ļoti lieliski speciālisti. Bet noteikti ir jābūt drosmīgam, jo jāspēj pielāgoties dažādām situācijām, izdomāt dažādus risinājumus. Jābūt lielai interesei par sociālajiem tīkliem, komunikāciju tiešsaistē, jo bez tā mūsdienās nevar.

  • Ko Jums ir devusi Vidzemes Augstskola? Kas Vidzemes Augstskola ir priekš Jums?

Vidzemes Augstskolā četri pavadītie gadi, manuprāt, ir labāk aizvadītie gadi manā dzīvē līdz šim. Iegūti labi draugi un pasniedzēji, kuri patiešām ir ļoti atsaucīgi un, ar kuriem joprojām ir patīkami komunicēt. Vidzemes Augstskolā iepazinos ar savu vīru, ar kuru mums tagad ir ģimene, kas, manuprāt, arī nav mazsvarīgi. Vidzemes Augstskola man izveidojas par tādu cilvēku, kāda esmu tagad un par to man ir liels prieks.

  • Ja Jums šobrīd būtu 20 gadi un Jūs noķertu zelta zivtiņu, ko Jūs vēlētos?

Divdesmit gados gribētos ātrāk redzēt to, kas būs uz priekšu, bet tagad es gribētu iemācīties apstāties laikā un izbaudīt notiekošo.

  • Kāda ir Jūsu veiksmīgas dienas formula?

Katram ir iespēja savu dienu padarīt par veiksmīgu, tāpēc nav vienas konkrētas formulas. Ir jāiet un jādara, izdomājot to, ko gribi panākt, lai sasniegt kārtējo mazo mērķi.

 

 

 

 


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016