Absolvents | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

Absolvents

Intervija ar studiju programmas "Koka ēku celtniecība un ekobūves" absolventu, SIA "Dores" eksporta projektu vadītāju Daini Koku:

  • Kas ietekmēja Jūsu izvēli uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā? 

Vidusskolā vēlējos doties uz Vāciju studēt mašīnbūvi. Laiks gāja un dzīve mani ievirzīja būvniecībā, taču saglabāju domu par Vācijas piedāvātājām studiju iespējām. Taču tad sapratu, ka arī Vidzemes Augstskola piedāvā interesējošo programmu. Uz papīra programmas struktūra bija ārkārtīgi patīkama un tendēta uz Latvijas iespējām koka ēku būvniecību zemē, kur šie resursi ir pieejami. Līdz ar to izvērtēju visus plusus un mīnusus. Vācijas gadījumā nedaudz traucēja finansiālā puse, turpretī Latvijā piedāvāja jaunu, potenciālu programmu. Tā nosliecos par labu Vidzemes Augstskolai. Lēmums bija strukturēts. Protams, pēc padoma arī vērsos pie saviem tuvajiem, jo biju ticis vienā no "top" septiņām Vācijas inženierzinātnes augstskolām. Bet atskatoties, esmu sapratis, ka Vācijā iegūtās zināšanas un iemaņas būtu sausas, taču šeit es piedāvāju labus risinājumus dažādiem cilvēkiem un jūtu zināmu degsmi savā darbā.

  • Ko, Jūsuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? 

Topošajiem KECE studentiem ir jāsaprot, ka inženierzinātnes nosaka pasaules un valsts attīstību. Līdz ar to es ļoti ieteiktu studentiem pievērsties šai nozarei. Protams, ir nepieciešami biznesa vadības speciālisti, bet kas tad tiks vadīts, ja viss nonāk līdz tam, ka vienmēr ir nepieciešams kāds tehnisks cilvēks, kurš rada tehnisku produktu, jo reāli tiek vadīts pats produkts.  Es ļoti nosliecos uz to, ka visa pamatā ir ražošana. Potenciālajiem studentam vajadzētu saprast to, ka viņi ir paši savas laimes kalēji. Tā ir panākumu atslēga, jo neviens nespēs dot tieši to, kas ir nepieciešams. Ja pats raks zināšanas un attīstīs sevi , tad arī dzīve viss notiks. Vidzemes Augstskolas lielākais pluss bija tas, ka studiju procesā piedalās salīdzinoši mazas studentu grupas un nekur citu nav iespējams atrast tik ļoti piemērotu informāciju tieši sev. Tas ir tas, ko es arī nožēloju. Man vajadzēja jomas ekspertiem un pasniedzējiem vairāk prasīt sev nepieciešamo, jo ViA bija vieta, kur to varēja darīt. Tas būtu man ārkārtīgi palīdzējis, taču prieks, ka vismaz tagad to sapratu un šodien izmantoju visas piedāvātās iespējas.

  • Ja Jums šobrīd būtu 20 gadi un Jūs noķertu zelta zivtiņu, ko Jūs vēlētos?

Ja es noķertu zelta zivtiņu, tad es vēlētos, lai man ir bezgalīgi daudz vēlēšanos, taču tā tas laikam nestrādāt. Bet ja godīgi, tad es neko nemainītu. Loterijas un vēlēšanās ir iegūtas bez darba, tāpēc to vērtība netiek novērtēta. Protams, ka es reizēm domāju un kaut ko vēlos, bet tad es saprotu, ka tas vienkārši ir jānopelna. Un tā tas dzīve ir gājis, sāku no būvdarbu palīga un ar saviem darbiem esmu ticis līdz eksporta vadītājam.

  • Kāda ir Jūsu veiksmīgas dienas formula?

Veiksmīgas dienas formula ir labs miegs. Agrāk gāju gulēt vēlu, jo studentu dzīve neļāva mierīgi snaust, taču tagad rituāli ir mainījušies. Ja varu piecelties un visu izdarīt bez liekas steigas, sastādīt dienas plānu un mērķi, kuru sasniedzu, tad tā ir veiksmīga diena.


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016