Absolvents | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

Absolvents

Intervija ar studiju programmas Informācijas tehnoloģijas (bakalaurs) absolventu, SIA "Wunderkraut Latvia" programmētāju Lauri Igauni:

  • Kas ietekmēja Jūsu izvēli uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā? 

Valmieru atbraucu apskatīt jau vidusskolas laikā, taču nebija īstas pārliecības par to, ka tieši šeit es vēlētos studēt, tomēr pēc dokumentu iesniegšanas manas domas ar vien vairāk virzījās uz Valmieru.

  • Kā tika pieņemts lēmums izvēlēties attiecīgo studiju programmu? 

Man lēmums par studiju virzienu bija loģisks, jo jau pirms vidusskolas interesēja IT joma un arī pildot dažādas karjeras izvēles anketas sapratu, ka šis būs īstais lauciņš.

  • Ko, Jūsuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? Kam Jūs ieteiktu pievērst uzmanību tiem, kas plāno pieņemt lēmumu par studiju uzsākšanu?

Uzsākot studijas, svarīgi ir saprast vai studiju virziens ir domāts priekš Tevis, kā arī jāizprot, kāda būs tālākā rīcība pēc iegūtā grāda. Piemēram, ja nepatīk datori, tad kāpēc studēt IT, vai arī, ja nepatīk runāt, tad kāpēc studēt komunikāciju? Protams, ka ir studenti, kuri, izvēloties sev nepiemērotas studiju programmas, studiju procesā izprot šo novirzienu un kļūst par labiem speciālistiem. Tomēr labāk ir saprast vai izvēlētā procesija būs pieprasīta arī nākotnē. IT joma bija, ir un būs vienmēr pieprasīta specialitāte. Līdz ar to nozīmīgi ir saprast, vai izglītība tiks iegūta tikai ķeksīša pēc vai arī nākotnes perspektīvā ar to tiks kaut kas darīts, ieguldīts, sasniegts un veidots bizness.

  • Kā Jūs vērtējat izvēlēto un apgūto studiju programmu? Kādas zināšanas un iegūtās prasmes ir bijušas vērtīgākās un noderīgās tieši Jums? 

Kopumā, studiju programmu vērtēju pozitīvi. Bija protams savi gan negatīvie individuālie un kopīgie aspekti, bet tas raksturīgs visām augstskolām un studiju programmām. Šī studiju programma deva ieskaitu tajā, kas slēpjas zem vārdiem "informācijas tehnoloģijas". Nozīmīga ir prakse, bet viss ir atkarīgs no tā, ar kādu mērķi prakse tiek īstenota. Jau atkal ir jāsaprot, vai ir vēlme tikai ķeksīša pēc iziet praksi vai arī to uztvert kā savu nākamo darba vietu, kā tas ir manā gadījumā. Visnoderīgākais Vidzemes Augstskolā ir tas, ka augstskola tiek absolvēta ar iegūtu darba pieredzi caur minētajām praksēm. 

  • Ja Jums būtu iespēja sākt studijas no jauna, ko Jūs darītu savādāk? Kādas neizmantotās studiju vides un studenta dzīves iespējas Jūs izmantotu?

Ja man būtu iespēja studijas sākt no jauna, tad es savā studiju procesā neko nemainītu. Varbūt, aktīvāk mēģinātu risināt dažādus studentu dzīves jautājums.

  • Kādiem cilvēkiem, Jūsuprāt, ir piemērota šī studiju programma?

Studiju programma piemērota cilvēkiem, kuri labi apzinās, ko vēlas, savādāk nav iespējams pabeigt studijas. Topošajiem studentiem ir jāpiemīt vēlmei ar IT nodarboties ikdienā un to nedarīt tikai papīra dēļ.

  • Ko Jums ir devusi Vidzemes Augstskola? 

Vidzemes Augstskola ir ļāvusi man iegūt lieliskus draugus, kursa biedrus, kolēģus un ļāvusi iepazīt koju dzīvi un Valmieru visā savā krāšņumā. ViA iedvesmo ticēt sev un likt saprast, ka nekas nav neiespējams, atliek tikai izkāpt no saviem iedomu rāmīšiem. Vidzemes Augstskola ir vieta, kur es varu atgriezties un satikt pasniedzējus. Tie kļuvuši par draugiem un vienmēr ir patīkami aprunāties, jo ViA strādāt forši cilvēki.

  • Ja Jums šobrīd būtu 20 gadi un Jūs noķertu zelta zivtiņu, ko Jūs vēlētos?

Ja es noķertu zelta zivtiņu, tad vēlētos veselību mūža garumā.

  • Kāda ir Jūsu veiksmīgas dienas formula?

Veiksmīgas dienas formula ir tad, kad pieceļos, ārā spīd saulīte un ir tā diena, kad nododu projektu. Satiekos ar klientu un atrādu paveikto. Visi ir laimīgi un viens otram pasākam paldies!


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016