1. solis - pieteikšanās studijām | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

1. solis - pieteikšanās studijām

Pieteikties studijām varēs no 10. līdz 17. jūlijam gan elektroniski, gan arī ierodoties uz vietas jebkurā no augstākās izglītības iestādēm, kuras ir iesaistījušās vienotajā uzņemšanā.

Vidzemes Augstskolas uzņemšanas punkta adrese - Cēsu iela 4, Valmiera.

Elektroniskā pieteikšanās Pieteikšanās klātienē

Atver portālu www.latvija.lv un pieslēdzies elektroniskajai pieteikšanās sistēmai, izmantojot:

 • internetbanku (Swedbank, SEB banka, Norvik, Citadele);
 • elektronisko parakstu;
 • mobilo ID;
 • portāla lietotājvārdu un paroli.

Elektronisko pieteikuma anketu studijām sistēmā www.latvija.lv/studijas varēsi aizpildīt pats, vai Tavā vietā to var izdarīt cita persona Tavā vietā.

Noteiktajos datumos vari ierasties arī klātienē jebkurā no vienotajā uzņemšanā iesaistīto augstskolu uzņemšanas punktiem un:

 • konsultanta klātbūtnē aizpildi pieteikuma anketu pie viena no uzņemšanas datoriem
  vai
 • dodies pie uzņemšanas operatora un uzrādi nepieciešamos dokumentus.

 

Izvēlies studiju programmu

Izvēlies studiju programmas, kurās vēlies studēt. Vienotajā pieteikumā studijām var norādīt līdz 10 studiju programmām un 20 prioritātēm no vienotajā uzņemšanā iesaistīto augstākās izglītības iestāžu studiju programmu piedāvājumu.

Katra prioritāte sastāv no:

studiju programma + studiju forma + studiju finansējums (budžeta vai maksas).

Tas nozīmē, ka gadījumā, ja neizturēsi konkursu uz valsts finansēto (budžeta) studiju vietu studiju programmā, bet tomēr vēlies studēt šajā studiju programmā par saviem finanšu līdzekļiem (maksu), konkrētā studiju programma ar maksas finansējumu ir jāveido kā atsevišķa prioritāte.

! Pievērs uzmanību !

Nosakot pieteikumā prioritātes, Tu izdari izvēli. Aprēķinot konkursa rezultātus, sistēma atradīs vienu labāko iespējamo vietu no Tavām norādītajām studiju programmām, sākot no saraksta 1. prioritātes uz leju. Tāpēc pirmā prioritāte jāpiešķir tai studiju programmai, kura Tev ir vissvarīgākā.

Prioritāšu secība ir rūpīgi jāizvērtē, jo pēc konkursa rezultātu paziņošanas to mainīt un reģistrēties citā studiju programmā vairs nevarēs.

Apmaksa

Vienotā pieteikuma reģistrācijas maksa ir 20 Ls, neatkarīgi no norādīto prioritāšu skaita. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti bāreņi un 1.grupas invalīdi (jāuzrāda apliecinoši dokumenti).

Ja piesakies elektroniski, pēc pieteikuma sastādīšanas:

 • Izmanto piedāvāto iespēju maksu veikt kādā no piedāvātajām internetbankām;
 • Izdrukā no portāla rēķinu un apmaksā bankā, pastā, citā internetbankā u.c. (Šajā gadījumā, ierodoties uzņemšanas punktā apstiprināt pieteikumu studijām, ir jāņem līdzi bankas apliecinājums (maksājuma uzdevums, kvīts utml.), kas paliecina veikto maksājumu.)
 • Nākot uz uzņemšanas punktu apstiprināt pieteikumu, reģistrācijas maksu apmaksā uzņemšanas punkta kasē.

Ja piesakies klātienē:

 • Reģistrācijas maksu apmaksā uzņemšanas punkta kasē.

 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016