Karjera MTk | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

Karjera MTk

Mehatronika ir atzīta par vienu no desmit jaunajām tehnoloģijām, kas mainīs pasauli.

Vienkāršākais mehatronikas piemērs sadzīvē ir automātiskā veļas mazgājamā mašīna, kuras darbības pamatā arī ir mehatroniskā sistēma. Uzstādot dažādus režīmus, mašīna veļu mazgā, skalo, izspiež. Vecākām mašīnām veļas izspiešanai vajadzēja uzstādīt laiku, jaunākajām šo procesu kontrolē sensors, kas nosaka spiešanas procesa ilgumu.

Pēc pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploma iegūšanas ir iespējams turpināt studijas bakalaura studiju programmās vai strādāt uzņēmumos, kuri izstrādā mehatroniskās sistēmas vai ievieš jaunus, uz mehatronikas pielietošanu balstītus tehnoloģiskos procesus. Latvijā kopumā šobrīd pietrūkst speciālistu, kuri būtu spējīgi izstrādāt jaunus produktus, prot projektēt un apkalpot automatizētas ražošanas līnijas, var darboties profesionālā līmenī ar CNC iekārtām (ciparu programmas vadības iekārtas), veikt to iestatīšanu, apkopes un remontus.

Studiju programmas absolventi  varēs veiksmīgi strādāt par mehatronisko sistēmu speciālistu metālapstrādes, mašīnu un aparātu būves, kokapstrādes, enerģētikas, pārtikas rūpniecības u.c. uzņēmumos, kā arī par elektriķi. Tāpat absolventiem iespējams veidot karjeru uzņēmumos, kuri izstrādā mehatroniskās sistēmas vai ievieš jaunus, uz mehatronikas pielietošanu balstītus tehnoloģiskos procesus.

Pēc pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības diploma iegūšanas ir iespējams arī turpināt studijas bakalaura studiju programmās.

Vilnis Rantiņš, mašīnbūves un metālapstrādes ražošanas uzņēmumu asociācijas vadītājs: „Ja students tiks pieradināts radoši domāt, ja viņš būs spējīgs izstrādāt jaunus produktus, kurus var pārdot, tad bezdarba problēmas šādam speciālistam pat krīzes situācijā nedraudēs."


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016