Karjera TG | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

Karjera TG

Tūrisms – viena no straujāk augošajām jomām pēdējo gadu laikā!

Ja Tev patīk multikulturāla vide, ceļošana, vēlies strādāt darbā bez rutīnas, esi aizrautīgs un pielāgojies mainīgām situācijām – laipni lūgts tūrisma pasaulē! To raksturo:

Pieprasījums – ceļo vairāk nekā miljards pasaules iedzīvotāju, un nodarbināto skaits ar tūrismu saistītajās nozarēs aug līdzi tūristu skaitam. Latvijā nākotnē tiks akcentēts kultūras tūrisms, biznesa tūrisms, aktīvais un lauku tūrisms veselības tūrisms un pasākumu organizēšana. Sekmīga programmas apguve nodrošina augstu konkurētspēju tūrisma tirgū Latvijā un plašākā mērogā (98% nodarbinātība ViA absolventiem kopumā).

Dažādība – iespējas strādāt pilsētvidē vai brīvā dabā; valsts un pašvaldības iestādēs, privātos uzņēmumos vai kļūt pašam sev par darba devēju. Darba vide var tikt saistīta ar mierīgu darbu ofisā vai aktīvu darbošanos mainīgos apstākļos gan kultūras, gan dabas jomā. Darbs, tāpat kā ceļošana, var būt atkarīgs no paša gaumes, talantiem un interesēm.

Ceļošana – lai arī galvenais pienākums ir nodrošināt veiksmīgu ceļošanu citiem visplašākajā tās nozīmē, liela daļa profesiju tūrisma sfērā paredz ceļošanu pašam/ai. Turklāt nemitīgi jāpielāgojas jaunākajām tendencēm – pašlaik visā pasaulē liela nozīme ir gan tehnoloģiju izmantošanai, gan inovatīvu, radošu tūrisma produktu radīšanai, gan uzsvaram uz individualizētu apmeklētāju pieredzes vadīšanu.

Tūrisms – tas nebūs tikai darbs, tas būs hobijs mūža garumā, ar ko var arī nopelnīt! Straujā mūsdienu attīstībā nevienam netiek prognozēts mūža darbs vienā sfērā, taču iesākt savu karjeru daudzpusīgajā tūrisma jomā ir viens no labākajiem veidiem arī turpmākajām izvēlēm.

Bakalaura studijas paver labas iespējas arī turpmākām studijām maģistratūrā, kur mērķtiecīgi var apgūt tūrisma uzņēmumu stratēģisko vadību vai citas interesējošās sfēras, kas labi kombinējamas ar komunikatīvām erudīcijā balstītām vadīšanas prasmēm.


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016