Karjera IT | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

Karjera IT

Studiju programmas "Informācijas tehnoloģijas" absolvents var strādāt par dažādu organizāciju informācijas tehnoloģiju speciālistu, informāciju tehnoloģiju daļas vadītāju; informācijas tehnoloģiju pakalpojumu uzņēmumu speciālistu, programmētāju. Tāpat absolventi var turpināt studijas maģistrantūrā Latvijā un ārvalstīs.

Ja tevi interesē tehnoloģijas, esi dinamisks un gribētu strādāt starptautiskā vidē, piemērota var būt tieši informāciju tehnoloģiju nozare! Pašlaik Latvijā meklē aptuveni 3500 šīs nozares darbinieku.Vārdi, kas vislabāk var raksturot darbu informācijas tehnoloģiju jomā, ir:

PRESTIŽS
Jaunākie pētījumi rāda, ka informācijas tehnoloģiju nozarē strādājošiem uzņēmumiem ir ļoti augsta reputācija – tos ciena augstās kvalitātes produktu un pakalpojumu dēļ3. Reputācijas rādītāji IT nozarei Latvijā pat ir augstāki kā citās Eiropas valstīs – 54 punkti salīdzinājumā ar Eiropas vidējiem rādītājiem – 49 punktiem.

ATALGOJUMS
Nav iespējams noliegt – atalgojums ir nozīmīgs, kad  jāizvēlas darbs. Informācijas tehnoloģiju joma šajā ziņā uzvar pat statistiku – jau vairākus gadus vidējā alga IT nozarē ir krietni virs vidējās algas valstī.

IZAICINĀJUMS
Latvijā IT nozare ir pasaules mēroga līmenī, kas nozīmē – turēšanos līdzi pasaules jaunākajām tendencēm informācijas tehnoloģijās un, iespējams, arī tās radīt! Ļoti daudzi Latvijas informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmumi ar saviem produktiem un pakalpojumiem ir atpazīstami arī ārpus mūsu valsts robežām.

Piemēram:

„Exigen Services” – vadošais informācijas tehnoloģiju pakalpojumu uzņēmums Latvijā, nodarbina vairāk kā 2000 IT speciālistu 13 valstīs.
„Tilde” – vadošais plaša lietojuma datorprogrammu izstrādātājs Baltijā. Tā produkti kvalitātes ziņā pārspēj Google tulkotāju un uzlabo Microsoft mašīntulkošanas programmas.

Arī Vidzemes Augstskolas absolventi dibinājuši ļoti veiksmīgus informācijas tehnoloģiju uzņēmumus:
„IT House”
– veido mājas lapasweb aplikācijasdizainu un sociālo mārketingu uzņēmumiem. Pāris gadu laikā uzņēmums trīskāršojis piedalīšanos starptautiskos projektos.
„Mearra” – specializējas programmēšanā un dizaina izstrādē; nepilni divu gadu laikā jau izveidojusies sadarbība ar Somijas uzņēmējiem.


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016