Vecpilsētas ainava pie Gaujas – Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

Vecpilsētas ainava pie Gaujas – Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija

„Vecpilsētas ainava pie Gaujas – Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija”

Valmieras pilsētas pašvaldība 2009.gada 27.maijā parakstīja līgumu par projekta „Vecpilsētas ainava pie Gaujas – Valmieras vēsturiskā centra revitalizācija” īstenošanu. Valmieras pilsētas pašvaldības iesniegtais projekta pieteikums apstiprināts Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta prioritātes "Eiropas kultūras mantojuma saglabāšana" atklātajā konkursā. Projekta kopējais finansējums ir vairāk nekā 694 900 latu, no kuriem 85% ir EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums, bet 15% - Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta aktivitātēs piedalās arī Vidzemes Augstskola. Ar projekta finansējuma atbalstu Augstskolai tiks izstrādātas divas studiju programmas koka un mūra ēku restaurācijā un būvniecībā – viena koledžas programma un viena tālākizglītības programma.

Projekta kopējais mērķis ir sekmēt vides kvalitātes paaugstināšanu Valmieras vecpilsētā, modernizējot un attīstot muzeja infrastruktūru. „Projekta galvenās aktivitātes ir divu muzejam piederošo ēku restaurācija, laivu piestātnes un garšaugu dārziņa izveidošana. Tāpat plānotas arī apmācības vietējiem amatniekiem, kuri pilnveidos savas ēku restaurācijas prasmes Norvēģijā. Pirmie darbi – ēku arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija sāksies jau tuvākajā laikā.

Projekta īstenošanas laikā tiks turpināta Valmieras vēsturiskā centra sakārtošana, radot jaunus tūrisma objektus un tūristiem pievilcīgu vidi. Piemēram, pie restaurētajām ēkām Gaujas krastā izveidotajā viduslaiku garšaugu dārziņā pilsētas viesi un ikviens interesents varēs iepazīt dažādas augu sugas un nogaršot veselīgu tēju. Savukārt laivu piestātne tiks veidota, lai ūdenstūristi var atstāt savas laivas īpašā novietnē Gaujas krastā un doties aplūkot Valmieras skaistākās vietas.

 

 

Informācija par projektu:

Pielikums Izmērs
Valmiera sak istenot vesturiska centra attistibas projektu_25052009.doc 68.5 KB
Turpinas vesturiska centra sakartosana_21072009.doc 144.5 KB
Sak veidot regeneracijas planu_27082009.doc 145 KB

 


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016