via
LAT
ENG
 
Pārmaiņas, kas stiprina!

Dārgie studenti un kolēģi!

Ir sācies kārtējais studiju gads un ir patiess prieks sveikt jūs ar pievienošanos mūsu studentu saimei! Kļūstot par studentiem, jūs esat pieņēmuši būtisku un viennozīmīgi pareizu lēmumu. Izglītoti un prasmīgi iedzīvotāji ir katras valsts pamatvērtība un ilgtspējas nodrošinājuma pamats.

Vidzemes Augstskolā iegūtās zināšanas un prasmes ir un būs tās vērtības, kas atstās ļoti būtisku ietekmi uz jūsu dzīvi.  Praksē balstītas teorētiskas zināšanas nodrošina jaunu tehnoloģiju radīšanu un inovatīvus risinājumus, tas ir ceļš uz drošību, labklājību un izaugsmi. Statistika ir visai skarba – bezdarba līmenis jauniešu vidū, kuriem nav augstākā izglītība, ir ievērojami augstāks, savukārt atalgojuma līmenis ievērojami zemāks, nekā tiem, kas šādu izglītību ir ieguvuši. Taču nākotnes materiālie ieguvumi nav vienīgais arguments, lai studētu. Zināšanas pavērs jaunus apvāršņus jūsu domāšanā, liks jums uz pasauli palūkoties citām acīm, saredzēt to, kas iepriekš ir palicis nepamanīts.

Studijas Vidzemes Augstskolā jums atvērs pasauli arī tiešā veidā – mūsu starptautiskās studentu apmaiņas programmas jums ļaus paviesoties citu valstu augstskolās un uzņēmumos.

Šis gads mūsu augstskolai ir ražīgs un notikumiem bagāts. Studijas septembrī mēs uzsākam jaunajā Inženierzinātņu korpusā, kas ir ne tikai gaišs un mājīgs, bet arī aprīkots ar modernām iekārtām, kas tiks nodotas studentu un zinātnieku rīcībā. Augstskolā arvien biežāk notiek pasākumi, kas iegūst nacionālu un starptautisku rezonansi. Latvijas uzņēmēji, zinātnieki un politiķi ir bieži viesi mūsu augstskolā un pasākumu neatņemama sastāvdaļa ir studentu līdzdalība. Arvien lielāku skaitu studentu plānojam piesaistīt arī pētniecībai.

Mums ir patiess prieks, ka šogad esat izvēlējušies tieši Vidzemes Augstskolu un tādā veidā nobalsojuši par tām vērtībām, ko sludinām mēs. Mūsu vērtības ir izcilība, praksē balstīta augstākā izglītība, starpdisciplinaritāte, individuāla pieeja. Pretēji valstī notiekošajam, mūsu augstskolā studentu skaits šogad ir pieaudzis. Tas ir apliecinājums tam, ka mēs darbojamies pareizajā virzienā un mūsu definētās vērtības ir jums svarīgas. Kad iestājāties Vidzemes Augstskolā, mēs jums lūdzām aizpildīt anketu, lai noskaidrotu, kāpēc esat izvēlējušies tieši mūsu augstskolu. Rezultātu apkopojums apliecina, ka liela daļa no jums lēmumu par labu mūsu augstskolai pieņēma, jo saņēma par mums pozitīvas atsauksmes arī no vecākiem, radiem un draugiem. Tas nozīmē, ka arī sabiedrība kopumā mūs vērtē pozitīvi.

Jūsu uzticība mums uzliek arī lielu atbildību, lai mēs attaisnotu tās cerības, ko esat uz mums likuši. Taču no šī brīža studiju kvalitāte un to sasniedzamie rezultāti ir atkarīgi arī no jums. Lai rezultāts būtu iespējami labākais, mums ir jādarbojas kā vienotai komandai.

Stādiet augstus mērķus, esiet aktīvi, zinātkāri un prasīgi, lai kopīgiem spēkiem mēs īstenotu savas nākotnes ieceres!

 

Ar cieņu,
Gatis Krūmiņš, rektors

 


 
Vidzemes Augstskola © 2006-2015