Baltijas Starptautiskā vasaras skola | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 

Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Baltijas Starptautiskā vasaras skola (Baltic International Summer School - BISS) ir Vidzemes Augstskolas (ViA) vasaras tradīcija, kas aizsākta 1999. gadā. Daudziem tās dalībniekiem šeit gūtā pieredze pāraugusi dziļā interesē par Baltijas valstīm un Latviju. 

Pirmos septiņus gadus BISS bija orientēta uz vispārēju ārvalstu studentu izglītošanu par Baltijas jautājumiem - ekonomiku, vēsturi, kultūru, politiku, valodu un citiem aspektiem, tā pildot sava veida vēstneša misiju un stāstot ārvalstniekiem par Baltiju.

2006.gadā vasaras skolu pirmo reizi veidoja vairāk specializētu, studiju tēmu lokā iekļaujot biznesa sfēras aktualitātes un rodot iespēju ar tām iepazīties arī Latvijas studentiem. Kopš šī laika BISS tiek rīkota ar tematisko ievirzi un šobrīd tiek piedāvātas jau vairākas programmas.

Dalībniekiem tiek piedāvāti arī dažādi izklaidējoši un izglītojoši pasākumi, sporta aktivitātes un ekskursijas gan uz Vidzemes skaistākajām vietām, gan galvaspilsētu Rīgu. Vasaras skolas beigās dalībnieki saņem sertifikātus, un iegūtie kredītpunkti ir derīgi arī viņu universitātēs.
 
BISS līdz šim ir piedalījušies 583 studenti no 64 valstīm. BISS ir ikgadējs un viens no nozīmīgākajiem ViA starptautiskās sadarbības projektiem, popularizējot augstskolu, Valmieru un Latviju visā pasaulē. Vairāk informācijas par līdzšinējām aktivitātēm var atrast vasaras skolas mājaslapā: http://biss.va.lv
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016