Vispasaules ūdens dienā norisinājusies putnu būru gatavošanas meistarklase

Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības (ViASA) Vides virziens vispasaules ūdens dienā, 22. martā, rīkoja putnu būru gatavošanas meistarklasi, kurā bija aicināti piedalīties kā studenti, tā ikviens interesents un dabas draugs. Pēc meistarklases būrīši tika uzstādīti kokos.

Meistarklasē Dabas Aizsardzības pārvaldes vecākais valsts vides inspektors Mārtiņs Blaus demonstrēja, kā ikkatrs pats saviem spēkiem var izgatavot putnu būri.  

Kad būri bija gatavi, sekoja neliels pārgājiens gar Gauju, kur dalībnieki kopā ar Mārtiņu Blaus izvietoja izgatavotos putnu būrus pie kokiem mežā gar Gauju, posmā no Valmieras vecpilsētas robežas līdz Kazu krācēm.

Mārtiņš Blaus portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka būrīšu izgatavošanai var izmantot jebkuru koku, taču svarīgs ir izmērs, kas ir piemērots dažāda izmēra putnu sugām. Šoreiz no sagatavotajiem materiāliem dalībnieki gatavoja būrus svīrēm, mājas strazdiem un lauku zvirbuļiem.

Gatavojot un uzstādot būri ir jāņem vērā dažas prasības. Jumtam jābūt noņemamam, lai būri varētu regulāri iztīrīt, jo putni paši to nedara, izņemot strazdus. Saudzējot kokus, putnu būrus nevajadzētu pie tiem pienaglot, bet gan iekārt ar stiepli zarā vismaz 3 metru augstumā, lai pasargātu no plēsējiem. Vēlams būri iekārt pret austrumiem, lai saule to ātrāk sasildītu. Strazdu būrus var izvietot diezgan tuvu vienu otram, taču citiem putniem domātos būrus vēlams izvietot ik pa 20 metriem.

Par putnu būru izgatavošanai nepieciešamajiem materiāliem gādāja ViASA Vides virziens, Dabas Aizsardzības pārvalde, Valmieras pašvaldība un IT uzņēmums “Wunder”.

AVOTS: Valmieras Ziņas (valmieraszinas.lv)