Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības pārgājiens – Starptautiskā mitrāju diena Sedas purvā

Vidzemes Augstskolas studentu apvienības Vides virziens, starptautiskajā mitrāju dienā, 5. februārī, organizēja pārgājienu pa Sedas purvu un tā apkārtni, kas pulcēja krietnu skaitu dabas entuziastu un deva iespēju aplūkot skaistākās Sedas apkārtnes vietas.

Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības organizētais pārgājiens norisinājās maršrutā Jaunjercēni – Kaņepju dižozols – Sedas purvs – Sedas pilsēta. Kopumā bija plānots, ka pārgājiena kopgarums sasniegs 18km atzīmi. Pārgājiens tika sākts ar Jercēnmuižas apskati no ārpuses un goda apli pa muižas parku, kurā tika aplūkota interesanta daudzžuburaino liepu. Tika  pagarināts maršruts, lai apskatītu Kaņepju dižozols un tālāk ceļš veda arvien dziļāk Sedas purvā. Purvā tika arī uzkāpts divos skatu torņos. Vienā no tiem tika baudīta aizsalušā purva ezera skats, savukārt otrā jau pavērās purva izstrādes tehnika un kūdras lauki. Iznākot no purva pārgājiena, dalībnieki sasniedza Sedas mazpilsētu un izstaigāja to krustu šķērsu, lai aplūkotu kā dzīvo kūdras purva strādnieki un redzētu Sedas tautas nama ēku, skolas ēku un sasniegtu autobusu, kurš nogādāja atpakaļ uz Valmieru.

Pārgājiena organizators Toms Treimanis dalās pārdomās par aizvadīto dienu: “Ir jauki, ka šī diena iesākās ar sniega parādīšanos un snigšanu visas dienas garumā, jo tas tiešām iedeva lielāku ziemas sajūtu un cilvēki varēja baudīt baltākus skatus. Manuprāt, tie kuri bija ieradušies pāris dienas iepriekš un mūsu organizēto filmu vakaru “Seda – purva ļaudis” izjuta vairāk purva garšu un saprata kā tieši notiek purva izstrāde un dzīve Sedā. Pārgājiena dalībnieku pulkā bija gājēji no Ogres, Rīgas un citām vietām, kas protams, mani kā organizatoru ļoti priecē. Liels prieks, ka arī studenti, priekš kuriem galvenokārt šis pārgājiens tika organizēts, arī to apmeklēja.”

Pārgājienu pievarēja 16 entuziastu un viens pieredzējis suns. Tā kā tika izmests neliels papildus loks, lai aplūkotu Kaņepju dižozolu, tad kopumā pārgājiena dalībnieki, pašiem pat nepamanot cik ātri, pieveica 19,5km vairāk nekā piecās stundās.

 

Informāciju sagatavoja:

Toms Treimanis

ViA SA Vides virziens