Vidzemes Augstskolā norisinās starptautiskā mācību nedēļa ar vieslektoriem no visas pasaules

No 17.oktobra līdz 21.oktobrim Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinās starptautiskā vieslektoru nedēļa. ViA viesojās vieslektori no Indijas, Armēnijas, Ungārijas, Lietuvas un Vācijas. Uz interviju tika uzaicināti trīs vieslektori – Mahendars Redī no Indijas, Edīte Kovari no Ungārijas un Stella Martirosjana no Armēnijas.

Mahendars Redī vadīja lekciju par tūrisma iespējām, kultūru un tradīcijām Indijā. Edīte Kovari sniedza lekciju par emocionālo pienesumu uzņēmēju uzvedībā un darbspējā. Savukārt, Stella Martirosjana runāja par modernajām tehnoloģijām tūrismā un to, kā attīstīt tūrismu mazās pilsētās.

Vieslektors no Indijas ir apskatījis ne tikai Valmieru, bet arī dažādus tūrisma objektus Rīgā, kā arī plāno doties uz Siguldu. “Valmierā man patīk, jo, lai arī šī ir pilsēta, te ļoti izteikti ir jūtama dabas klātbūtne, piemēram, Gaujas krastos. Arī cilvēki un ēkas šeit ir pilnīgi citādākas, nekā Indijā. Man ļoti patīk Valmieras atrašanās vieta.” Mahendars vairākkārt uzsver, ka šāda veida pieredze viņam ir kaut kas pilnīgi jauns un atšķirīgs no tā, ar ko ikdienā saskaras Indijā. “Man patīk, ka varu izbaudīt jaunas kultūras un redzēt citādāku ikdienas dzīvi,” stāsta Mahendars.

“Valmiera ir ļoti līdzīga vieta manai dzimtajai pilsētai Vespremai. Man patīk tas, ka šeit ir jūtama vēsture un dabas klātbūtne,” stāsta Edīte Kovari no Ungārijas. Vieslektore uzsver, ka Valmierā ir jūtama attīstība. “Vienuviet ir redzama gan pagātne, piemēram, muzeja ēkā, gan jau mūsdienīgākas ēkas ar skatu uz nākotni, piemēram, Vidzemes Augstskola.” Visvairāk viņai paticis no rītiem skriet gar Gaujas krastiem, jo tur spējusi aizmirst, ka atrodas pilsētā. Arī Stella Martirosjana, vieslektore no Armēnijas, uzskata, ka Valmierā ir jūtama izaugsme ar skaidru skatu nākotnē.

Visi vieslektori Latvijā un Valmierā ir pirmo reizi. Brīvajā laikā, kad nav jāvada lekcijas, vieslektori dodas apskatīt Valmieru. “Esmu apskatījusi muzeju, uzkāpusi baznīcas tornī, no kura pavērās brīnišķīgs skatus uz Valmieru, biju kino un teātrī. Uzskatu, ka tas ir burvīgi, ka tik mazā vietā ir gan kino, gan pašiem savs teātris,” saka vieslektore no Ungārijas. “Man ļoti patīk arhitektūra. Esmu izstaigājis dažādas ielas Valmierā un biju pārsteigts, kad ieraudzīju ainavu Gaujas krastu tuvumā. Tur man patīk vislabāk,” atzīst Mahendars Redī.

Vieslektori ViA vērtē ļoti pozitīvi. “Esmu pārsteigta, ka tik maza un jauna augstskola var tik kvalitatīvi apmācīt savus studentus,” stāsta vieslektore no Armēnijas. “Manā lekcijā studenti bija pat pārāk zinoši, visu laiku uzdeva dažādus jautājumus un iesaistījās diskusijās,” uzsver Edīte no Ungārijas.

 

Informāciju sagatavoja: Valmieras Ziņas