Valmierā ir pa druskai no visiem labumiem

Ne visai ziemīgā februāra rubrikas “Mana vieta Valmierā” varonis ir Vidzemes Augstskolas docents Visvaldis Valtenbergs, kurš studentus izglīto studiju kursos “Ievads salīdzinošajā politikā”, “Demokrātijas teorijas”, “Ievads politikas teorijā”, “Sabiedrības pārvalde”, “Politikas zinātnes paradigmas”, “Demokrātijas teorijas un tīklotā pārvalde”, “IKTE un pārvaldības pilnveidošana”. Absolvējis Latvijas Universitāti, taču vairāk nekā 13 gadus pavadījis Vidzemes Augstskolā dažādos amatos.  Viņš par savu mīļāko vietu Valmierā sauc Vecpuišu parku.

-Kāda ir jūsu mīļākā vieta Valmierā?

V: Man ir daudz mīļu vietu Valmierā. Ap Valmieru ved daudzi celiņi pārgājieniem - gan marķēti, gan nemarķēti. Īpaši patīk iet gar Gaujas krastu uz augšu līdz Abulas upītes ietekai un tad pa mīlētāju taciņu iziet Brenguļos. Tomēr pēdējā laikā vēsturiski intriģējošs šķiet Vecpuišu parks. Nez, ko tie vecpuiši tur agrāk darīja? Kā arī Vecpuišu parkā pavisam nesen atvērts restorāns “Vecpuisis”, kas vilina gardi paēst.

-Kas Valmieru atšķir no citām Latvijas pilsētām?

V: Valmierā ir pa druskai no visiem labumiem, kas ir citās Latvijas pilsētas. Iebraucējs pamanīs, ka tā ir salīdzinoši dzīvīga pilsēta. Cilvēkiem ir darbs, ir arī aktīva uzņēmējdarbība, kā arī salīdzinoši vairāk cilvēku ar augstāku izglītības līmeni. Tas daudz ko maina.  Mēs zinām, ka Valmierā arī ir labs teātris. Pilsēta sāk attīstīties arī kā sporta centrs. Tajā pašā laikā Valmiera ir salīdzinoši konservatīva pilsēta. 

- Kā Jūs nonācāt līdz Vidzemes Augstskolai?

V: Mans pirmais darbs bija bulciņu izvadāšana kafejnīcām. Tad es ieguvu vienu augstāko izglītību, otro un trešo un, iegūstot atbilstošu izglītību, nonācu Vidzemes Augstskolā. Manu ceļu līdz tai lielā mērā noteica manis izvēlētā profesija.

-Kam Jūs savā darba ikdienā pievēršat vislielāko uzmanību?

V: Cilvēku muļķības mazināšanai.

-Vai jums ir kāda īpaša metode, kas palīdz saņemties sarežģītās situācijās? Kāda tā ir?

V: Ja darbs traucē, tas jāmet pie malas.

-Kas Jūs iedvesmo un motivē?

V: Studentu sasniegumi un tas, ka, labi pacenšoties, var arī samaksāt savus rēķinus.

-Kas Jums ir šā brīža lielākā aktualitāte?

V: Saprast, kāpēc daudziem cilvēkiem patīk Lembergs.

- Kāda ir Valmieras garša?

V: Ņem marinētu gurķi, vārītu olu (sasmalcinātu), majonēzi, kečupu, sarīvētu sieru. Visu sajauc. Sanāks Valmieras salāti.