„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” uzvar „BK Turību” un gatavojas izslēgšanas spēlēm

Piektdien, 10. martā, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja pēdējo, regulārā turnīra, LBL2 mājas spēli, kurā spēkiem mērojās ar „BK Turība” basketbolistiem. Iepriekšējā izbraukuma mačā valmierieši piekāpās rīdziniekiem ar 76:94, bet šajā cīņā uzvaru guva laukuma saimnieki ar 67:62.Piektdien, 10. martā, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja pēdējo, regulārā turnīra, LBL2 mājas spēli, kurā spēkiem mērojās ar „BK Turība” basketbolistiem. Iepriekšējā izbraukuma mačā valmierieši piekāpās rīdziniekiem ar 76:94, bet šajā cīņā uzvaru guva laukuma saimnieki ar 67:62.

Mačs aizsākās par labu vidzemniekiem ar K. Dubulta un R. Apsīša rezultatīvajiem divu punktu metieniem, toties pretiniekiem E. Endzels veica precīzu soda metienu. Komandas cīnījās punkts punktā, taču neliels pārsvars turējās valmieriešu pusē. Pēc A. Pētersona rezultatīvajiem soda metieniem, Turības basketbolisti gan piedzina rezultātā starpību līdz viena punkta deficītam ar 13:12 un vēlāk jau panāca neizšķirtu ar 15:15. Tomēr pārsvaru atguva laukuma saimnieki un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar  17:15.

Otrās ceturtdaļas sākumā E. Mičulis realizēja trīs punktu metienu, taču pēc R. Apsīša, M. Riekstiņa un T. Kohanova rezultatīvajiem divu un trīs punktu metieniem, rīdzinieki palika iedzinēju lomā ar  27:20. Mājinieki sekmīgi uzbruka, taču nereti atstāja brīvas trīs punktu līnijas, kas ļāva pretiniekiem atkārtoti piedzīt rezultāta starpību līdz neizšķirtam (38:38) un pēc A. Pētersona divu punktu metiena, pirmo spēles puslaiku rīdzinieki noslēdza ar viena punkta pārsvaru (42:43).

Trešo ceturksni komandas aizvadīja sīvā un agresīvā cīņā. Mājinieki sekmīgi izcīnīja atlēkušās bumbas, taču pretinieki piekopa agresīvu uzbrukumu. Abas komandas sekmīgi nospēlēja aizsardzībā, taču bieži vien neprecīzi realizēja metienus no distances. Par sīvo cīņu liecina arī spēles statistika, jo trešajā ceturtdaļā mājinieki guva vien 8 punktus, taču viesi 6, ceturtdaļu noslēdzot ar 50:49.

Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā komandas cīnījās plecu pie pleca. Iesākumā vadībā izvirzījās „BK Turība” basketbolisti, taču pēc E. Ivanova precīzā divu punktu metiena, mājinieki panāca neizšķitu ar 57:57. Pēc pretinieku spēlētāja, A. Blumberga, un valmieriešu basketbolista, K.Dubulta, divu punktu metieniem, tablo ziņoja par atkārtotu neizšķirtu ar 59:59 un duelēšanās turpinājās līdz vēl vienam vienādu punktu guvumam (62:62). „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pārsvaru atguva O. Grīnberga rezultatīvais divu punktu metiens, kā arī  T. Kohanova un R. Eglīša precīzie soda metieni, maču noslēdzot ar 67:62.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas treneris, R. Zeile, uzskata, ka spēlētāji nospēlējuši labāko sezonas aizsardzību: „Pirms spēles sapratām, ka komandu piemeklējušas vairākas problēmas, kā piemēram, tas, ka R. Ermansons ir apslimis un J. Engers arī nevarēja nospēlēt šo maču. Arī pirmajā puslaikā radās problēmas ar piezīmēm, jo, gan O. Grīnbergs, gan K. Dubults bija guvuši četras personiskās piezīmes, kā arī otrajā ceturtdaļā ielaidām 28 punktus. Neskatoties uz to, otrajā puslaikā nospēlējām vislabāko sezonas aizsardzību un kopumā ielaidām vien 19 punktus. Tur arī guvām šo uzvaru.”

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” jau 15. martā dosies pēdējā, regulārā turnīra, izbraukumā pret „BK Ogre/ Kumho Tyre-2” basketbolistiem. Tad valmierieši gatavosies izslēgšanas spēlēm, kur pirmais mājas mačs, jeb astotdaļfināls,  norisināsies 27. martā pret Ventspils Augstskolu. Spēles sākums 19:00, Valmieras 5.vidusskolā. Būtiski, ka jau 20. martā, Valmierā norisināsies arī SBL fināls, kurā valmierieši un citas labākās SBL Latvijas komandas cīnīsies par čempiona titulu.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Grīnbergs 16, Kohanovs 13+6ab, Dubults 10+16ab, Eglītis 9, Apsītis 7, Riekstiņš 5+6ab, Ivanovs 5, Burda 2, Mihailovs

„BK Turība”: Muižnieks 11+7ab, Mičulis 11+7ab, Ate 11+5ab, Pētersons 10, Adiņš 7+11ab, Endzels 7, Blumbergs 5, Caune, Ikaunieks, Dumburs