„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pirmo reizi piedalīsies SBL finālā

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 6. martā aizvadīja SBL pusfināla mājas spēli pret Rīgas Stradiņa universitāti, kurā guva pārliecinošu uzvaru ar 104:71. Ar gūto uzvaru, komanda garantē vietu Studentu basketbola līgas fināla spēlēs, kuras pirmo reizi, 15 sezonu laikā, norisināsies tieši Valmierā. Sagaidāmos mačus komandas aizvadīs jau 20. martā, Valmieras 5.vidusskolā!

Spēle iesākās par labu laukuma saimniekiem ar K. Dubulta un R. Mihailova precīziem divu punktu metieniem lēcienā. Ar divu punktu guvumu atdarīja pretinieku basketbolists J. Holzs, taču tad vidzemnieku spēlētājs K. Dubults veica bumbas triecienu grozā no augšās, panākot mājinieku izrāvienu jau spēles sākumā ar 6:2. Vidzemes Augstskolas studenti turpināja gūt punktu pēc punkta, audzējot pārsvaru, līdz J. Engers veica rezultatīvu divu punktu metienu un ceturtdaļu noslēdza ar 11 punktu pārsvaru valmieriešu labā (21:10).

Otrajā ceturksnī rīdzinieki agresīvāk uzbruka un sekmīgāk nospēlēja aizsardzībā, kas ļāva piedzīt rezultāta starpību līdz 6 punktu deficītam ar 28:22. Pretinieku spēlētājs R. Ginters ar augstu precizitāti realizēja trīspunktu metienus kā arī J. Holza rezultatīvie metieni palīdzēja sadeldēt rezultāta starpību, tomēr laukuma saimnieki ātri atspēlējās, veicot vairākus, rezultatīvus, trīspunktu metienus gan R. Mihailova, gan D. Sāra, gan E.  Ermansona izpildījumā. Rezultātā, pirmais puslaiks noslēdzās ar 44:37, mājinieku labā.

Otrajā spēles puslaikā Rīgas Stradiņa universitātes spēlētājiem bija piezadzies spēku iztrūkums, jo komandas sastāvā spēlēja vien seši basketbolisti, toties valmieriešu rotācijai bija pieejami 12 spēlētāji. Neskatoties uz to, komandas aizvadīja spraigu cīņu. „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” veiksmīgi pārtvēra uzbrukuma bumbas un sekmīgi noslēpēja aizsardzībā, neitralizējot pretinieku līderus. Pēc E. Ermansona rezultatīvajiem soda metieniem, tablo jau vētīja par to, ka mājinieki sapelnījuši 100 punktus, turpretī viesi vien 71. Pēc J. Pāžes bumbas trieciena grozā no augšas un D. Ābola sekmīgā soda metiena, mačs noslēdzās ar 104:71

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Kohanovs 19+5rp, Ivanovs 14, Mihailovs 13+5rp, Ermansons 13+7ab, Dubults 12+13ab, Riekstiņš 10+7ab, Engers 8+9ab, Sārs 5, Pāže 5, Apsītis 4+6ab, Ābols 1, Kravalis

„Rīgas Stradiņa universitāte”: Ginters 22+12ab, Holz 20+8ab, Putniņš 13+7ab, Briedis 6, Vengers 5, Krockert 5