„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ar pēdējo sekunžu metienu iekļūst ceturtdaļfinālā

Šo pirmdien, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja LBL2 izslēgšanas turnīra mājas spēli pret Ventspils Augstskolu, kurā pamatlaiku noslēdza ar neizšķitu (81:72). Iepriekšējā izbraukuma spēlē pret Ventspils basketbolistiem, valmierieši piekāpās pretiniekiem ar deviņu punktu deficītu, kā rezultātā šajā izslēgšanas mačā komandai bija jāgūst vismaz 10 punktu pārsvars, lai turpinātu cīņu par medaļām. Spēles papildlaikā komandas cīnījās plecu pie pleca, mainot vadības lomu, līdz pēdējā spēles sekundes simtdaļā V. Vēveris veica izšķirošo trīs punktu metienu pēc R. Eglīša rezultatīvās piespēles, gūstot komandai uzvaru ar +2 punktiem divu spēļu summā.

Pirmā ceturtdaļa iesākās ar spēcīgu pretinieku uzbrukumu, taču pirmos punktus izdevās realizēt K. Dubultam pēc J. Engera rezultatīvās piespēles. Pēc K. Ķilpa rezultatīvās piespēles O. Gorbantam, ar sekmīgu trīs punktu metienu atdarīja pretinieki. Lai gan valmierieši bija guvuši izrāvienu jau spēles sākumā, Ventspils basketbolisti sekmīgi cīnījās par bumbām un pēc rezultatīva R. Kūmiņa trīs punktu metiena, komanda bija iedzinējos vien par diviem punktiem ar 20:18 un vēlāk ceturksni noslēdza vien ar viena punkta deficītu (25:24).

Otrajā un trešajā ceturtdaļā komandas aizvadīja dinamisku cīņu. Otrajā ceturksnī tablo nereti ziņoja par neizšķirtu, līdz ar to pretinieki sāka agresīvāk spēlēt aizsardzībā. Ventspilnieki arī labi realizēja dažādas uzbrukuma kombinācijas, taču veiktie metieni bija neprecīzi, savukārt Vidzemes Augstskolas studenti, īpaši trešajā ceturtdaļā, sāka agresīvāk izcīnīt atlēkušās bumbas, gūstot vairāk uzbrukuma iespējas. Līdz ar to vidzemnieki izvirzījās vadībā un, audzējot pārsvaru līdz trešās ceturtdaļas beigām, to noslēdza ar 9 punktu pārsvaru (68:59).

Noslēdzošā ceturtdaļa iesākās ar K. Bērziņa rezultatīvo trīs punktu metienu, taču ar sekmīgiem soda metieniem un metienu no groza apakšas atdarīja J. Engers, kam sekoja T. Kohanova rezultatīvais divu punktu guvums. Tomēr pēc O. Gorbanta precīzā tālmetiena, spēles rezultāts tika izlīdzināts līdz 76:68. Spēles pēdējās sekundēs J. Engers realizēja svarīgu trīs punktu metienu, panākot +1 divu spēļu summā. Pamatlaika pēdējā sekundē tika fiksēta piezīme mājiniekiem un pretinieku spēlētājam K. Purpļēvičam bija iespēja izraut uzvaru kurzemniekiem, tomēr otrais soda metiens lidoja grozam garām, līdz ar to pamatlaiks divu spēļu summā noslēdzās ar neizšķirtu.

Spēles papildlaiku iesāka R. Eglīša rezultatīvais divu punktu metiens lēcienā, taču tad O. Gorbants veica rezultatīvu trīs punktu atbildi viesiem. Mājiniekiem pārsvaru turpināja audzēt R. Eglīša rezultatīvais divu punktu metiens un E. Ivanova precīzie soda metieni, taču pēc K. Purpļeviča soda metieniem un precīzā tālmetiena, tablo vēstīja par 89:81, kas nozīmēja, ka vidzemniekiem pietrūka divi punkti līdz uzvarai divu spēļu summā. Pēc minūtes pārtraukuma, ritēja pēdējas spēles sekundes, kurās uzbrukuma bumba bija palikusi laukuma saimniekiem. Šķita, ka mačs noslēgsies ar piekāpšanos pretiniekiem, taču tad R. Eglītis veica piespēli V. Vēverim uz trīs punktu metiena līnijas, kurš sekmīgi realizēja metienu, gūstot uzvaru spēlē ar 92:81 un divu spēļu summā ar + 2 punktiem (159:157).

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” izšķirošo punktu guvējs V. Vēveris par aizvadīto spēli: „Bija grūti tieši garīgi nospēlēt, jo laukumā gājām ar domu, ka jāatspēlē 10 punkti, kurus zaudējām iepriekšējā izbraukumā. Tas gan traucēja, gan motivēja cīnīties jau no spēles sākuma un cīnīties līdz galam. Kā bija redzams, tad ventspilniekiem veicās visu spēli, bet beigās kāds tur augšā sakārtoja tā, ka paveicās mums. Laikam, bijām nopelnījuši. Pretinieki ir ļoti laba komanda. Visi ir jauni spēlētāji, līdz ar to viņus ir grūti prognozēt. Domāju, ka šoreiz ventspilniekiem iegrieza lielais attālums līdz Valmierai”.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Grīnbergs 22+14ab, Engers 16+7ab+6rp, Ivanovs 14, Vēveris 13, Dubults 11+9ab+5rp, Kohanovs 10+7rp, Eglītis 4, Riekstiņš 2, Apsītis, Mihailovs
„Ventspils Augstskola”: Purpļēvičs 23+7ab+6rp, Gorbans 18, Bērziņš 14+5ab, Vikentsyeu 14+14ab+6rp, Krūmiņš 9, Prūsis 3, Ērkšķis, Ķilps, Berģis, Stankevics, Lācis