„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvada pirmo LBL2 izslēgšanas spēli

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” trešdien, 22.martā, aizvadīja pirmo, LBL2 astotdaļfināla izslēgšanas spēli. Valmierieši devās izbraukumā pret Ventspils Augstskolu. Spraigā cīņā, Vidzemes Augstskolas studentiem nācās atzīt pretinieku pārsvaru, maču noslēdzot ar 9 punktu deficītu (67:76). Lai gan pirmajā puslaikā vidzemnieki guva nelielu pārsvaru, pēdējā ceturksnī Ventspilnieki salauza spēli, realizējot nepieciešamos metienus uzvarai.

Pirmā ceturtdaļa iesākas par labu laukuma saimniekiem ar O. Gorbanta rezultatīvo soda metienu. Pirmos punktus valmieriešiem guva K. Dubults ar precīzu metienu no groza apakšas. Izrāvienu guva Ventspils basketbolisti, kur spēlētāji K. Purpļevičs, O. Gorbants un V. Mikulski realizēja dažādus metienus no distances (3:8). Laukuma saimnieki turpināja audzēt gūto pārsvaru, līdz „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolists O. Grīnbergs veica sekmīgu trīs punktu metienu, piedzenot rezultāta starpību līdz divu punktu deficītam ar 10:12. Punkts punktā komandas cīnījās līdz ceturkšņa beigām, taču vadību guva Ventspils Augstskola, noslēdzot pirmo ceturtdaļu ar 20:27.

Otrajā ceturtdaļā pēc J. Engera un M. Riekstiņa rezultatīvajiem divu punktu metieniem no groza apakšas, vidzemnieki bija piedzinuši rezultāta starpību līdz 26:27. Pēc spraigas cīņas par uzbrukuma bumbu, E. Ivanovs atguva vadības grožus un panāca Vidzemes Augstskolas studentu pārsvaru ar 30:29, tomēr laukuma saimnieki ilgstoši iedzinēju lomā nepalika. Ceturkšņa beigās tablo ziņoja par neizšķirtu ar 40:40. Ceturtdaļas izskaņā, V. Vēvers veica rezultatīvu trīs punktu metienu, kā rezultātā pirmo spēles puslaiku valmierieši noslēdza ar viena punkta pārsvaru (43:42).

Trešo ceturtdaļu iesāka R. Eglīša precīzais divu punktu guvums no groza apkašas, tomēr dinamiskā cīņā, laukuma saimnieki panāca neizšķitu 50:50. Plecu pie pleca komandas nemitīgi cīnījās par vadības grožiem, tomēr ceturtdaļu noslēdza R. Prūša un V. Mikulska rezultatīvie soda metieni, gūstot 4 punktu pārsvaru Ventspils Augstskolas labā ar 55:59.

Noslēdzošajā ceturtdaļā pretinieki centās audzēt gūto pārsvaru, taču veiktie metieni bija neprecīzi līdz R. Krūmiņš realizēja tālmetienu. Arī „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ieguva uzbrukuma bumbas, bet nesekmīgi veica metienus no distances. Uz ceturtdaļas otro pusi, Ventspilnieki spēcīgāk nospēlēja uzbrukumā, sekmīgi saspēlējoties un gūstot punktu pēc punkta līdz 60:69. Lai gan vidzemnieki mēģināja atspēlēties, uzvaru izcīnīja laukuma saimnieki, maču noslēdzot ar 67:76.

Jau nākošo pirmdien, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīs atbildes spēli pret Ventspils Augstskolu, kura norisināsies Valmieras 5.vidusskolā, pulksten 19:00. Šobrīd komandas cīnās astotdaļfinālā, kas nozīmē, ka svarīgas ir nevis uzvaras, bet gan gūtie punkti, jo to kopsumma noteiks vai komanda tiks nākošajā kārtā. Līdz ar to nākošajā spēlē komandai jāgūst vismaz 10 punktu pārsvars, lai tā iegūtu iespēju cīnīties nākamajā kārtā.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadītās spēles rezultatīvākais basketbolists K. Dubluts par spēles iznākumu: „ Aizvadītajā spēlē nospēlējām slikti aizsardzībā, kā arī nespējām realizēt sekmīgus uzbrukumus. Nespējām sniegt izslēgšanas spēlēm cienīgu rezultātu. Lai gan pirmajā puslaikā guvām pārsvaru, tas nespēja atsvērt otrajā puslaikā pieļautās kļūdas. Neskatoties uz to, domāju, ka mājas spēlē varēsim atspēlēties, jo ticu savai komandai”.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Dubults 15+15ab, Engers 14+5ab, Ivanovs 12, Grīnbergs 10+8ab, Vēveris 6, Kohanovs 5, Eglītis 3, Riekstiņš 2, Apsītis, Mihailovs

„Ventspils Augstskola”: Gorbants 22, Videntsyeu 19+13ab, Mikulski 19+9ab+5rp, Prūsis 5+5ab, Purpļevičs 5, Krūmiņš 3, Stankevics 3, Bērziņš, Ērkšķis, Ķilps, Lācis, Berģis