“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 6. sezonas atklāšanas spēlē uzveic BK”LU/BS Rīga”

7.oktobrī, grandiozā atklāšanas spēlē Valmieras 5.vidusskolas sporta zālē starts tika dots Latvijas Basktebola līgas 2.divīzijas 2016./2017. gada sezonai. Valmierieši savā mājas spēlē uzņēma basketbola kluba “LU/BS Rīga” spēlētājus un sīvā cīņā parādīja laukuma saimniekus – spēle noslēdzās ar rezultātu 83:65.

Pirmo ceturtdaļu spēlējot punkts punktā, mājinieki spēcīgi strādāja aizsardzībā, taču pretinieku precīzais trīs punktu metiens ceturtdaļu noslēdza ar rezultātu 14:16 par labu pretiniekiem. Iesākot otro ceturtdaļu ar Oto Grīnberga sekmīgu tālmetienu, mājiniekiem tomēr nācās cīnīties par katru bumbu. Spēle aizvien ritēja punkts punktā, un ar Jāņa Engera precīzajiem soda metieniem puslaiks noslēdzās ar rezultātu 37:33. Tikai trešajā ceturtdaļā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sāka savu uzvaras gājienu. Pretinieku mēģinājumi sadeldēt mājinieku pārsvaru nesekmējās, un tas deva valmieriešiem sparu cīnīties ar jaunu lādiņu. Klāva Dubulta un Oto Grīnberga pārliecinošā punktu gūšana mijoties kopā ar spēlētāju izcīnītajām bumbām uzbrukumos mājiniekiem ļāva pacelt latiņu– ceturtdaļa noslēdzās ar 63:56. Sajūtot uzvaras garšu, valmierieši turpināja neatlaidīgu cīņu. Pārņemot iniciatīvu savās rokās līdz pat pēdējai sekundei, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” noslēdza spēli ar rezultātu 83:65.

Rezultatīvākais spēlētājs mājinieku rindās izrādījās Oto Grīnbergs ar gūtiem 23 punktiem, taču no pretinieku puses - Kārlis Žunda ar 11 punktiem un izcīnītām 6 atlecošajām bumbām.  

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenais treneris Roberts Zeile: “Atklāšana kā vienmēr skaista, domāju, ka tāda nav redzēta nekur LBL2 ietvaros. Vienmēr tā ir sagadījies, ka sezonu iesākam tieši mājas spēlē, savā zālē. Šī spēle bija gaidāma nervoza. Spēlētājus iepriekš vajāja slimības, kas neļāva puišiem pienācīgi sagatavoties priekš spēles un noslīpēt detaļas, līdz ar to bažas par spēli bija diezgan lielas, tomēr ar katru ceturtdaļu spēlējām ar vien labāk, kamēr atradām to savu ritmu un salauzām pretiniekus.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – BK “LU/BS Rīga” : 83 – 65 (14-16; 23-17; 26-23; 20-9)

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Grīnbergs 23+7ab; Engers 16+5ab; Kohanovs 11+6ab+6rp; Dubults 11+9ab; Ermansons 8; Paipa 4+5rp; Riekstiņš 4; Apsītis 3+4ab+5rp; Mihailovs  3; Ivanovs, Burda.

BK “LU/BS Rīga”: Žunda 11+4ab; Mežulis 10+5ab; Klegeris 9+4rp; Višņēvičs 8; Dambenieks 6+4ab; Šnipke 6; Lēmanis 6+4ab; Putāns 5+4ab; Arnītis 2; Bērziņš 2+4ab.

Jauno sezonu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” iesāka ar grandiozu atklāšanas ceremoniju, kurā uzrunu teica Valmieras Pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vidzemes Augstskolas Tūrisma un atpūtas studiju virziena direktora vietnieks Andris Klepers. Baudāmu šovu un mūziku sagādāja bārs “Tinte” un DJ Jānis Olmanis.

Lielu paldies sakām mūsu atbalstītājiem “Valmieras stikla šķiedra”, kino “Gaisma”, “Sportland”, “Branchess” u.c. , taču īpašs paldies bārs “Tinte” par krāšņu atklāšanu.

Nākamo spēli aizvadīsim izbraukumā 15.oktobrī, pulksten 16:00 pret Gulbenes SN.

Informāciju sagatavoja:

Krista Cīrule