Sīvā cīņā „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” gūst atkārtotu uzvaru pār mārupiešiem

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” piektdien, 10.februārī, aizvadīja LBL2 mājas spēli pret „Mārupes SC”, kurā viesi piekāpās laukuma saimniekiem ar 70:64. Iepriekšējā izbraukuma mačā pret pretiniekiem, valmierieši arī guva uzvaru, spēli noslēdzot ar 91:69, taču šoreiz komandai nācās aizvadīt sīvu cīņu, lai gūto pārsvaru noturētu līdz spēles izskaņai.

Mačs aizsākās par labu mārupiešiem ar O. Poļa precīzo trīs punktu metienu lēcienā. Pirmos punktus Vidzemes Augstskolas studentiem guva K. Dubults. Jau spēles sākumā pretinieki sekmīgi cīnījās par bumbu un pēc A. Seņķāna rezultatīvajiem soda metieniem tablo ziņoja par 4:8, viesu labā. Tomēr pēc V. Vēvera rezultatīvā divu punktu metiena un sekmīgas soda metienu izpildes, laukuma saimnieki piedzina rezultāta starpību līdz neizšķirtam ar 10:10. Līdz ceturkšņa izskaņai komandas cīnījās punkts punktā, un šķita, ka ceturtdaļa noslēgsies ar neizšķirtu, tomēr vidzemnieku spēlētājs E. Ivanovs pēdējās spēles sekundēs paspēja veikt rezultatīvu trīs punktu metienu (17:14).

Otrajā ceturtdaļā pirmos rezultatīvos punktus guva laukuma saimnieku spēlētājs J. Engers, tomēr viesi ātri panāca pārsvaru, kuru noturēja līdz puslaika beigām. Mārupieši precīzi realizēja brīvos trīs punktu metienus, kā arī metienus no groza apakšas. Komanda sekmīgi nospēlēja aizsardzībā, nereti pārtverot pretinieku uzbrukuma bumbas. Punktu pēc punkta, gūtais pārsvars auga un puslaika izskaņā tablo ziņoja par 29:37, „Mārupes SC” basketbolistu labā.

Otrais puslaiks aizritēja spraigā cīņā. Trešajā ceturtdaļā, laukuma saimnieki atspēlējās un piedzina rezultāta starpību līdz trīs punktu deficītam ar 47:50. Valmieriešu spēlētājs V. Vēveris īstajos brīžos realizēja trīs punktu metienus, kā arī komanda sekmīgi atraidīja pretinieku uzbrukumus un sīvi cīnījās par atlēkušajām groza bumbām. Noslēdzošajā ceturtdaļā komandas cīnījās plecu pie pleca un līdz pat pēdējām spēles sekundēm, nebija pārliecības par to, kura komanda gūs uzvaru, jo tablo nereti ziņoja par neizšķirtu. Tomēr valmieriešu sekmīgā saspēle un pretinieku metienu neprecizitāte ļāva „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” gūt uzvaru, maču noslēdzot ar 70:64.

Šajā mačā 19 punktus „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” guva K. Dubults, kurš sekmīgi realizēja metienus no groza apakšas. Spēlētājs aizvadīto maču vērtē kā sīvu cīņu: „Spēli iesākām diezgan slikti, nebijām pamodušies. Līdz ar to veiktie metieni pārsvarā bija nerezultatīvi, taču puslaikā treneris pateica īstos vārdus un sākām spēlēt. Noskaņojāmies un ceturtajā ceturtdaļā labi nospēlējām aizsardzībā, tas arī bija spēles maiņas faktors. Beidzot sākām iemest savus metienus. Mačā iztrūka saspēles vadītāju, kuri šobrīd ir cietuši dažādas traumas, jo puiši nav pieraduši būt tik ilgi laukumā. Iepriekšējā mačā pret mārupiešiem bijām viss komandas sastāvs. Tad pretiniekus pārsteidzām ar aizsardzību un nospēlējām ar labāko spēku. Šodien zinājām, ka nebūs viegla spēle, jo pretinieki gribēs atspēlēties, bet uzvaru tomēr izcīnījām mēs”.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Dubults 19+9ab, Vēveris 14+5ab+4rp, Engers 11+7ab, Ivanovs 9, Grīnbergs 8, Apsītis 7, Mihailovs 2, Ermansons

„Mārupes SC”: Seņkāns 23+10ab, Metnieks 11+13ab, Kramiņš 11, Polis 9+5ab, Duļevskis 6, Večens 4+5rp, Ponomarenko, Ūdris, Kabiņeckis

 

Informāciju sagatavoja:

Anžela Geļjanu