SBL fināls pirmo reizi Valmierā: Intervija ar „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” kluba menedžeri Sandi Bukšu

Jau 20.martā Studentu basketbola līgā norisināsies izslēgšanas spēles, kurās par čempiona titulu cīnīsies mājinieki – Vidzemes Augstskolas studenti. Šīs būs īpaši nozīmīgas spēles, jo pirmo reizi 15 gadu laikā finālturnīrs norisināsies tieši Valmierā, Valmieras 5.vidusskolā, Raiņa ielā 3. Arī Vidzemes Augstskolas komandai šī būs pirmā reize, kad komanda izcīnījusi iespēju piedalīties finālā. Komanda cīnīsies par pirmo vietu pret „Latvijas Lauksaimniecības Universitāti”. Mača sākums 20:00. Par aizvadīto sezonu un organizēto finālu sīkāk stāta Sandis Bukšs, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” kluba menedžeris.

Kā līdz šim veicies komandai SBL regulārajā turnīrā?

  • Studentu līgai šosezon ir veicies pietiekoši labi. Reizēm bija kāds negaidītāks zaudējums, bet tajā pašā laikā, vairākas pārliecinošas uzvaras, līdz ar to komanda ir izcīnījusi vietu finālā. Bijām gaidījuši, ka finālā spēkiem mērosimies ar „BA Turība”, taču spēcīgi pretinieki ir jebkura top 5 komanda, jo studentu basketbols ir neparedzams. Katrs ir gatavs uzvarēt un parādīt savu labāko sniegumu.

Ko sagaidīt finālā?

  • Par čempiona titulu cīnīsimies pret „Latvijas Lauksaimniecības Universitāti”, kura arī pirmo reizi guvusi iespēju spēlēt finālā, līdzīgi kā mēs. Pusfinālā pretinieki diezgan negaidīti uzvarēja „BA Turību”, bet mēs nedaudz vieglākā cīņā uzvarējām „RSU” basketbolistus, kas aizvadītajā sezonā mums liedza spēlēt par zeltu. Fināla sākums 20:00, taču 18:00 jau būs iespēja vērot spēli par trešo vietu kurā par bronzu cīnīsies „RSU” un „BA Turība”.

Kā komandai veicies iepriekšējās SBL izslēgšanas spēlēs?

  • Pagājušā gada pusfinālā piekāpāmies „RSU”, taču šogad izdevās pretiniekus uzvarēt, līdz ar to sperts solis uz augšu. Pagājušajā gadā komanda izcīnīja pirmo medaļu (bronzu) Studentu līgā, līdz ar ko tas līdz šim bija augstākais sasniegums augstskolas vēsturē, bet šogad jau esam finālā. Iepriekšējos gados Vidzemes Augstskolas komandai nebija izdevies ielauzties labāko komandu trijniekā un lielākoties finālturnīrā nepiedalījās. Protams, atskatoties vēsturē daudz kas mainījies. Šobrīd ViA komanda, kā organizācija ir daudz profesionālāka, nekā pāris gadus iepriekš un attiecīgi arī tiek sasniegti rezultāti. Protams, vēl ir daudz kur augt...

Kas sagaidāms šī gada SBL izslēgšanas spēlēs un ar ko tās būs īpašas komandai?

  •  Visi Vidzemes Augstskolas studenti un vidusskolu skolēni, kā arī basketbola entuziasti esat laipni gaidīti 20.marta vakarā pulksten 20:00, Valmieras 5.vidusskolā, kur centīsimies parūpēties par labu spēles atmosfēru kā arī skatītājiem būs iespēja piedalīties dažādos konkursos. Kopīgiem spēkiem palīdzēsim Vidzemes Augstskolai pirmo reizi uzvarēt SBL finālā un sasniegt jaunus augstumus.. Neskatoties uz iznākumu, šis fināls jebkurā gadījumā būs augstākais sasniegums Vidzemes Augstskolas studentiem SBL ietvaros, jo 15 aizvadītajos gados komandai nebija izdevies spēlēt finālā. Pagājušo sezonu izcīnījām trešo vietu, bet šogad mērķi bija augstāki, līdz ar to sistemātiski trenējoties nonācām finālā.

Vai ar SBL finālu sezona studentiem būs beigusies?

  • Pēc SBL fināla, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīs LBL2 un LBL3 izslēgšanas spēles, kur pirmie mači sagaidāmi jau marta beigās. 22.martā pirmo ceturtdaļu spēli mājās aizvadīs LBL3 komanda pret „BK Dartija”, savukārt LBL2 pirmo izslēgšanas mājas spēli astotdaļfinālā aizvadīs 27. martā, plkt.19:00, Valmieras 5.vidusskolā. Šajā spēlē centīsimies lauz slikto tradīciju un cīnīties par pēc iespējas augstākām vietām atbilstoši ieņemtajai vietai regulārajā turnīrā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Anžela Geļjanu