“Latvia Tours Traveltech” studentu konkursā 2. vietu iegūst Vidzemes Augstskolas absolvente

Tūrisma aģentūras “Latvia Tours” organizētājā zinātnisko darbu konkursā “Latvia Tours Traveltech” otro vietu ieguva Vidzemes Augstskolas absolvente Kristīna Šumelova. Par uzvarētāju kļuva Gustavs Upmanis.Tūrisma aģentūras “Latvia Tours” organizētājā zinātnisko darbu konkursā “Latvia Tours Traveltech” otro vietu ieguva Vidzemes Augstskolas absolvente Kristīna Šumelova. Par uzvarētāju kļuva Gustavs Upmanis.

Uzvarētāju izstrādātais tehnoloģiju risinājums jau šobrīd ir reāli funkcionējošs un ikviens to var izmantot. Kurp.es palīdzēs gan pasākumu apmeklētājiem kā pasākumu meklēšanas un ieteikumu ģenerēšanas platforma, kurā jebkurš lietotājs varēs atzīmēt sev interesējošos pasākumu tipus un saņemt rekomendācijas par notikumiem, ko apmeklēt tuvākajā nākotnē. Tikpat ērtu un saprotamu produktu piedāvāsim arī pasākumu organizatoriem, kas Kurp.es varēs ērti ievietot informāciju par saviem pasākumiem un arī pārdot biļetes bez liekām formalitātēm.

“Esmu pārliecināts, ka nākotne piederēs starpdisciplināriem speciālistiem, kuri vienlīdz labi orientēsies vairāku industriju procesos, piemēram, tūrismā un informācijas tehnoloģijās. Konkursa finālisti to lieliski pierādīja, jo uz spēcīgas teorētiskās bāzes viņi spēja piedāvāt arī praktisku risinājumu, mobilo lietotņu prototipus un pat jau funkcionējošas pakalpojumu platformas. Varu droši teikt, ka par kādu no idejām mēs nākotnē dzirdēsim vēl,” uzsver “Latvia Tours” “Traveltech” projektu vadītājs Jānis Kolomenskis.

Savukārt otrajā vietā ierindojās Vidzemes Augstskolas absolvente Kristīna Šumelova, saņemot dāvanu karti 700 eiro vērtībā. Autore izstrādāja mobilās lietotnes prototipu, kas paredz visaptverošu ceļojumu funkciju iekļaušanu, atvieglojot ceļotāju plānošanu braucienu laikā. Trešajā vietā ierindojās Biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskā tūrisma fakultātes studentes Santas Jakovčikas izstrādātais mobilās lietotnes prototips “Never Stop Exploring”, saņemot dāvanu karti 300 eiro vērtībā. Autores izvirzītajam tehnoloģiskajam risinājumam ir izglītojošs raksturs, kas apvienots ar aktuālām un praktiskām iespējām tās lietotājiem. Lietotne sevī ietvertu informāciju par tūrisma apskates objektiem, mudinot tūristus ceļot pa Latviju.

Savukārt veicināšanas balvu ieguva studiju kursa "Informācijas tehnoloģijas" 3.kursa studente Annija.

Konkursa finālistus vērtēja neatkarīga un kompetenta žūrija. Žūrijas sastāvā bija Deivids Verrier (SIA “Latvia Tours” valdes loceklis), Jānis Kolomenskis (“Latvia Tours” “Traveltech” projektu vadītājs), Andris Deniņš (Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesors), Kristaps Skutelis (“Kursors.lv” galvenais redaktors), Ilgvars Ābols (Vidzemes Augstskolas Tūrisma un atpūtas studiju virziena direktors), Daina Vinklere (Biznesa augstskolas “Turība” Starptautiskās tūrisma fakultātes prodekāne) un Anda Šrēdere (“Squalio” Biznesa attīstības speciāliste).