Izbraukuma mačā „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” piekāpjas „BK Jelgava/BJSS”

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 3. februārī devās izbraukuma mačā pret „BK Jelgava/BJSS”, kurā valmierieši piekāpās laukuma saimniekiem ar 79:92. Iepriekšējā spēlē Vidzemes Augstskolas studenti uzņēma Jelgavas basketbolistus, gūstot uzvaru ar 86:84, bet šoreiz pretinieki sekmīgi realizēja metienus no distances un panāca pārsvaru, kuru noturēja līdz mača beigām.

Spēle aizsākas par labu valmieriešiem ar E. Ermansona rezultatīvo divu punktu metienu, kam sekoja pretinieka R. Elkšņa trāpīgais divupunktu guvums. Pirmās mača piecas minūtes aizritēja par labu Jelgavas spēlētājiem līdz T. Kohanovs veica sekmīgu soda metienu (3:10). Pēc tam Vidzemes Augstskolas studenti mēģināja piedzīt rezultāta starpību un pēc O. Grīnberga rezultatīvās piespēles R. Apsītim, vidzemnieki palika iedzinējos vien par vienu punktu, ceturtdaļu noslēdzot ar 14:15. Arī otro ceturksni iesāka pretinieku rezultatīvie metieni. Tos  pārtrauca O. Grīnberga bumbas trieciens grozā no augšas. Pēc tam rezultatīvus metienus veica gan T. Kohanovs gan K. Dubults panākot neizšķirtu ar 24:24. Komandas cīnījās plecu pie pleca un vairākas reizes tablo ziņoja par vienādu punktu skaitu un pēc J. Bērziņa rezultatīvā trīs punktu metiena, arī pirmais spēles puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu (35:35). 

Trešā ceturtdaļa aizritēja punkts punktā, tomēr pārsvars turējās Jelgavas basketbolistu pusē. Pēdējā mača ceturtdaļā Jelgavnieki ar augstu precizitāti realizēja gan metienus no groza apakšas, gan tālus metienus no distances. Pēdējās piecās spēles minūtēs valmierieši piekopa agresīvu presingu, bieži vien sedzot pretinieku spēlētājus divatā, tomēr lielais punktu pārsvars ļāva gūt uzvaru laukuma saimniekiem, maču noslēdzot ar 79:92, „BK Jelgava/BJSS” labā.

Aizvadītajā mačā valmieriešu spēlētājs E. Ermansons epizodiski veica vairākus rezultatīvus metienus, gūstot komandas labā 21 punktu. Basketbolists aizvadīto maču vērtē pozitīvi: „Domāju, ka uz spēli bijām sagatavojušies. Treneris pirms spēles devas vadlīnijas par to kā spēlēt, bet diemžēl uz laukuma nesanāca izpildīt visus norādījumus.  Otrajā puslaikā mājinieki praktiski nemeta neko garām. Centāmies sasmelt izlieto, bet līdz galam neizdevās, kā rezultātā piekāpāmies Jelgavniekiem”.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Ermansons 21+8ab, Kohanovs 19+4rp, Dubults 13+9ab, Engers 9, Grīnbergs 4+5ab, Mihailovs 5, Riekstiņš 3, Apsītis 3, Ivanovs 2

„BK Jelgava/BJSS”: Elksnis 18, Krūmiņš 16+6rp+5ab, A. Justovičš 12, Bērziņš 12, G. Justovičs 10+6rp+10ab, Roziņš 8, Bitītis 6+5ab, Husko 5, Kļaviņš 3, Atelbauers 2, Liepiņš, Satovskis

 

Informāciju sagatavoja:

Anžela Geļjanu